W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie interwencji mazowieckich strazaków podczas świątecznego weekendu

06.04.2021

Logotyp Państwowej Straży Pożarnej na białym tle, pod spodem napis Mazowiecka Straż Pożarna w kolorze czarnym.

Mazowieccy strażacy odnotowali 570 interwencji podczas świątecznego weekendu w dnach 3-5 kwietnia 2021 roku, w tym 255 pożarów, 261 miejscowych zagrożeń oraz 54 fałszywe alarmy.

Strażacy interweniowali przy 132 pożarach traw i nieużytków rolnych oraz dziewięciu pożarach w lasach. Ponadto odnotowano 32 pożary w obiektach mieszkalnych. Do najbardziej tragicznego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Bojmie w powiecie siedleckim, gdzie w wyniku pożaru poddasza w trzypiętrowym budynku życie straciły trzy osoby a jedna odniosła poważne obrażenia.

W dniach od 3-5 kwietnia 2021 roku strażacy na terenie województwa mazowieckiego odnotowali 122 interwencje medyczne w tym 20 izolowanych interwencji ratownictwa medycznego w ramach wsparcia zespołów pogotowia ratunkowego. Ponadto, strażacy interweniowali przy 43 wypadkach samochodowych oraz odnotowali 24 interwencje związane z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Najwięcej interwencji odnotowano:

  • Warszawa 126
  • Powiat radomski 36
  • Powiat wołomiński 33
  • Powiat piaseczyński 30
  • Powiat grójecki 23

 

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.