W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z druhami powiatu grójeckiego

21.09.2022

Spotkanie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z druhami powiatu grójeckiego

21 września 2022 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski w towarzystwie Senatora Rzeczpospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu mł. bryg. Marcina Błońskiego oraz Zastępcy Dyrektora Regionalnego Oddziału KOWR Zbigniewa Sobieraja odwiedził jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grójeckiego.

Spotkania miały na celu poruszenie następującej problematyki: zapoznanie się z warunkami lokalowymi ochotników, poznanie bieżących najpilniejszych potrzeb oraz problemów w funkcjonowaniu jednostek, omówienie kwestii efektów wejścia w życie ustawy o ochotniczych strażach pożarnych z dnia 17 grudnia 2021 roku, współpraca OSP z jednostkami samorządu terytorialnego i z Komendantem Powiatowym PSP w Grójcu.

Pierwszą odwiedzoną jednostką była Ochotnicza Straż Pożarna w Chynowie. Jednostka jest usytuowana przy DK nr 50 w centralnej części gminy, a co za tym idzie często dysponowana do zdarzeń. Wyróżnia się wysokim poziomem gotowości operacyjnej oraz wyposażeniem w nowoczesne pojazdy i sprzęt pożarniczy.

Kolejną odwiedzoną jednostką była Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszewie. Jednostka zlokalizowana jest w sąsiedztwie dużego zakładu produkcyjnego oraz wielkopowierzchniowych obiektów służących do sortowania i magazynowania owoców. Podczas rozmów był obecny także gospodarz gminy – Wójt Ireneusz Szymczak.

W czasie spotkań z druhami Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP wręczył listy gratulacyjne wyróżniającym się strażakom. Druhom jednostek serdeczne podziękował za ich duże zaangażowanie w służbę na rzecz lokalnej społeczności oraz szlachetny gest braterstwa i solidarności –  przekazany sprzęt w ramach zbiórki pomocowej dla strażaków z Ukrainy.

 

Opracowanie: bryg. Krzysztof Kędziera – Komenda Powiatowa PSP w Grójcu, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Zdjęcia: druhowie OSP powiatu grójeckiego.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}