W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej

20.01.2023

Szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej

Ośrodek Szkolenia w Warszawie przeprowadził w dniach 19 – 20 stycznia 2023 r. zajęcia praktyczne na szkoleniu inspektorów ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy szkoleń:

  • przećwiczyli gaszenie poszczególnych grup pożarów poprzez wykorzystanie różnych rodzajów gaśnic,
  • zostali zapoznani z zasadami postępowania z substancjami oraz mieszaninami mogącymi wywołać reakcje egzotermiczne,
  • zostali zapoznani z urządzeniami przeciwpożarowymi obejmującymi m.in. urządzenia tryskaczowe, zraszaczowe, dźwiękowe systemy ostrzegania, ręczne ostrzegacze pożarowe czy przeciwpożarowe wyłączniki prądu,
  • zostali zapoznani z elementami fizykochemii spalania i wybuchów oraz uczestniczyli w pokazie granic wybuchowości i palności z wykorzystaniem akwarium Giselssona.

Ponadto w trakcie zajęć praktycznych uczestnicy szkoleń zaznajomili się z zasadami sprawiania hydrantów podziemnych oraz budową punktów czerpania wody. Słuchacze zapoznali się z wyposażeniem samochodu gaśniczego i specjalistycznym sprzętem ratowniczym wykorzystywanym przez straż pożarną. Przeprowadzono pokaz podawania różnych prądów gaśniczych wodnych oraz pianowych. Dodatkowo uczestnicy szkoleń uczestniczyli w prelekcji w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej gdzie zapoznali się z historią i współczesną działalnością Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.

 

Opracowanie: mł. kpt. Wojciech Gralec - Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie

Zdjęcia: Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}