W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie specjalistyczne kierowców-operatorów samochodów z drabiną mechaniczną

22.07.2022

Szkolenie specjalistyczne kierowców-operatorów samochodów z drabiną mechaniczną

Szkolenie specjalistyczne kierowców-operatorów samochodów z drabiną mechaniczną

Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przeprowadził szkolenie specjalistyczne kierowców-operatorów samochodów z drabiną mechaniczną, wg. programu zatwierdzonego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w dniu 10 lipca 2006 r.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do eksploatacji, obsługi i konserwacji samochodów z drabiną mechaniczną.

Szkolenie odbyło się w terminie 18 – 22 lipca 2022 r. Uczestniczyli w nim strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu grodziskiego, którzy posiadają na swoim wyposażeniu drabinę mechaniczną typu Magirus.

Zajęcia praktyczne i teoretyczne przeprowadzone były przez uprawnionych instruktorów  firmy Firemax. Szkolenie to miało na celu podniesienie kwalifikacji ratowniczych strażaków OSP i gotowości operacyjnej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie ukończyło 20 strażaków OSP.

W uroczystym zakończeniu szkolenia uczestniczył Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul.

Przy okazji spotkania, Komendant st. bryg. Tomasz Cybul porozmawiał z druhami o ustawie o ochotniczych strażach pożarnych, przedstawiając jej najważniejsze założenia i wskazując, jakie korzyści niesie dla strażaków ochotników wprowadzony akt prawny.

 

Opracowanie i zdjęcia: Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}