W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19 dla służb mundurowych

07.04.2021

Na zdjęciu strażak podczas szczepienia przeciwko COVID-19

Szczepienia służb mundurowych trwają od 24 marca 2021 roku, kiedy w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja tego procesu. Od tego dnia na terenie całego kraju systematycznie szczepieni są kolejni funkcjonariusze.

Od 24 marca do 5 kwietnia 2021 roku zaszczepionych zostało ponad 6,3 tys. Strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 10,8 tys. druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak był jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu 24 marca, podczas inauguracji procesu szczepień i zaapelował wówczas do strażaków słowami „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy".

Od początku szczepień służb mundurowych (czyli od 24 marca br.) zaszczepionych zostało blisko 47,3 tys. funkcjonariuszy. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już blisko 21,6 tys. policjantów, prawie 10,8 tys. strażaków-ochotników, ponad 6,3 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz blisko 3 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych odbywa się w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych koordynuje Komenda Główna Policji.

 

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski - Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie,

Zdjęcia: Komendy powiatowe i miejskie PSP woj. mazowieckiego.

Zdjęcia (7)