W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty doskonalące umiejętności dla członków specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno – ekologicznego z terenu woj. mazowieckiego.

13.10.2021

Pokaz

     

                    W dniu 12 października w Ośrodku Szkolenia w Pionkach rozpoczęto trzydniowe warsztaty doskonalące umiejętności dla  członków specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno - ekologicznego z terenu województwa mazowieckiego.

Do warsztatów przystąpiło 54 funkcjonariuszy. W pierwszym dniu trwania warsztatów uczestnicy wzięli udział w zajęciach teoretycznych oraz pokazie praktycznym w zakładach Grupy Azoty - Zakłady Azotowe "Puławy" Spółka Akcyjna Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13, 24-110 Puławy. W czasie pobytu na terenie zakładu funkcjonariusze PSP zostali zapoznani z podstawowymi materiałami niebezpiecznymi wytwarzanymi przez Zakłady Azotowe takimi jak: amoniak, mocznik, kwas azotowy, nadtlenek wodoru. Ponadto omówiono postępowanie w przypadku awarii oraz kontaktu z powyższymi materiałami dopuszczonymi do transportu ADR. Wizytę w Zakładach Azotowych Puławy zakończono zapoznaniem z obiektem oraz przedstawieniem poszczególnych linii produkcyjnych z omówieniem towarzyszących im zagrożeń.

Po powrocie z Puław,  funkcjonariusze przystąpili do realizacji dalszej części doskonalenia zawodowego na terenie Ośrodka szkolenia w Pionkach.

 

 

 

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Wójcik Arkadiusz, st. kpt. Banaszek Robert - Osz Pionki KW PSP Warszawa

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}