XX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Futsalu

22.03.2023

22 marca 2023 roku odbył się finałowy turniej XX Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Futsalu. Turniej rozgrywany był w Hali Sportowej GOSiR w Belsku Dużym (pow. Grójecki).

W turnieju finałowym udział wzięło 8 drużyn. Byli to zwycięzcy eliminacji poszczególnych stref: KP PSP Ciechanów, KP PSP Grójec, KP PSP Łosice, KP PSP Mława, KP PSP Piaseczno, KM PSP Radom, KM PSP m. st. Warszawy, KP PSP Węgrów.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy A i B, w których zostało rozgranych łącznie 12 meczy systemem każdym z każdym.

Grupa A

1. miejsce KM PSP m. st. Warszawy – 9 pkt.

4. miejsce KP PSP Grójec – 0 pkt.

Do fazy pucharowej awansowały po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy, które zmierzyły się ze sobą w meczach półfinałowych.

Półfinał A

KM PSP m. st. Warszawy 6 – 1 KP PSP Piaseczno

Półfinał B

KM PSP Radom 2 – 0 KP PSP Mława

Mecz o 3 miejsce

KP PSP Piaseczno 1 – 1 KP PSP Mława (2 – 1 w rzutach karnych)

Mecz o 1 miejsce

KM PSP m. st. Warszawy 2 – 1 KM PSP Radom

Klasyfikacja generalna finału XX Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Futsalu przedstawia się następująco:

Ponadto, wyróżnionych zostało 3 zawodników:

• Najlepszym strzelcem zawodów został Paweł Giel (KM PSP m. st. Warszawy) – 9 bramek.
  • Najlepszym bramkarzem zawodów został Piotr Bogusz (KM PSP Radom).
  • Najlepszym piłkarzem zawodów został natomiast Michał Klaus (KM PSP m. st. Warszawy).

Sędzią głównym zawodów był Pan Tomasz Dziubiński, były reprezentant Polski w piłce nożnej oraz pierwszy Polak w z bramką w Lidze Mistrzów (bramka w barwach Club Brugge przeciwko Glasgow Rangers w 1993 r.).

W uroczystym zakończeniu Mistrzostw wziął udział st. bryg. Rafał Zimochocki – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, mł. bryg. Marcin Błoński – Komendant Powiatowy PSP w Grójcu oraz Komendanci pozostałych drużyn startujących w rozgrywkach.

Opracowanie: mł. kpt. Artur Michałek - Ośrodek Szkolenia w Warszawie KW PSP w Warszawie.

Zdjęcia: mł. asp. Michał Maroszek - KP PSP Grójec.