Powrót

XXVI Bieg przełajowy o Nóż Komandosa im. gen dyw. Włodzimierza Potasińskiego -Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie

08.10.2022

8 października 2022 roku w XXVI Biegu przełajowym o Nóż Komandosa im. gen dyw. Włodzimierza Potasińskiego i zarazem Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Crossie udział wzięło 698 zawodników, którzy pokonywali trasę w lesie pod Lublińcem w umundurowaniu służbowym.

Startowali zarówno przedstawiciele wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej oraz innych służb mundurowych.

Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: mężczyzn oraz kobiet. Ze względu na 15 rocznicę powstania Wojsk Specjalnych dystans tegorocznego biegu wynosił dla wszystkich 15 km.

Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie reprezentowała drużyna w składzie 26 zawodników.

Mł. kpt. Rafał Smoliński (KP PSP Przasnysz) z czasem 01:10:18 wywalczył wicemistrzostwo Polski Mistrzostw Służb Mundurowych w Crosie w kategorii Państwowa Straż Pożarna. W ogólnej klasyfikacji zajął on 27 miejsce.

Następnym najlepszym reprezentantem KW PSP w Warszawie był str. Bartłomiej Błach (KP PSP Pruszków), który z czasem 01:14:45 zajął 3 miejsce w kategorii Państwowa Straż Pożarna. W ogólnej klasyfikacji zajął 40 miejsce.

Kolejną medalistką naszej reprezentacji została sekc. Anna Marszałek (KM PSP m.st. Warszawa), która z czasem 02:08:03 obroniła tytuł wicemistrzyni Polski Służb Mundurowych w Crossie w kategorii Państwowa Straż Pożarna.

W kwalifikacji drużynowej nasza drużyna zajęła 14 miejsce na 55 startujących drużyn.

Bieg mężczyzn ukończyło 555 zawodników, zaś bieg kobiet - 63 zawodniczki. Medale zwycięzcom wręczył m.in. dowódca Wojsk Specjalnych gen dyw. Sławomir Drumowicz oraz dowódca Jednostki Wojskowej w Lublińcu płk. Wojciech Denisiewicz.