W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Informacyjny LIFE 2025 - ponad 220 uczestników i liczne inspirujące spotkania

15.05.2025

13 maja 2025 roku w Warszawie, w hotelu Novotel przy ul. 1 Sierpnia, odbyła się stacjonarna konferencja Dni Informacyjnych LIFE 2025. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej, parków, organizacji pozarządowych, instytucji naukowych oraz sektora prywatnego. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wieloma projektami LIFE, skorzystać z konsultacji na stoiskach informacyjnych oraz wymienić doświadczenia z ekspertami i praktykami z całej Polski.

Zdjęcie grupowe.

13 maja 2025 roku miał miejsce Drugi Dzień Informacyjny LIFE 2025. Konferencja stacjonarna zgromadziła ponad 220 uczestników zainteresowanych tematyką ochrony środowiska i możliwościami finansowania projektów w ramach środków europejskich.

Wydarzenie stanowiło wyjątkową okazję do poznania szczegółów 8 projektów z Programu LIFE, które ostatnio uzyskały dofinansowanie z Komisji Europejskiej (w ramach naboru LIFE 2023).

Na uczestników czekało 26 stoisk prezentujących zrealizowane i trwające projekty LIFE, a także 6 stanowisk Krajowych Punktów Kontaktowych różnych programów europejskich: LIFE, NCBR-Horyzont Europa, URBACT – Związek Miast Polskich, InvestEU, PARP oraz Centrum Projektów Europejskich.

Spotkanie stanowiło przestrzeń nie tylko do pozyskiwania wiedzy i wymiany kontaktów, ale również do bezpośrednich rozmów przy stoiskach oraz nieformalnych dyskusji przy kawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie oraz inspirujące rozmowy podczas sesji plenarnych i spotkań w kuluarach. Wysoka frekwencja świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu Programem LIFE i potrzebie dzielenia się doświadczeniami w zakresie ochrony klimatu i środowiska. Wierzymy, że wydarzenie przyczyniło się do nawiązania nowych partnerstw i zainicjowania przyszłych projektów.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o kolejnych inicjatywach związanych z Programem LIFE.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}