W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konkurs szkoła z klimatem

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza rozpoczęcie II edycji ogólnopolskiego konkursu dla miejskich szkół ponadpodstawowych „Szkoła z klimatem”.

 

Ciesząc się z ogromnego zainteresowania szkół I edycją konkursu „Szkoła z klimatem” NFOŚiGW postanowił ponownie zaprosić uczniów z całego kraju do walki ze zmianami klimatycznymi.

Konkurs ma na celu uświadomienie czym są zmiany klimatyczne, jakie stwarzają zagrożenia oraz w jaki sposób można te zmiany łagodzić i jakie działania należy podejmować. Zadaniem zespołów projektowych jest stworzenie Mini Planu Adaptacji do Zmian Klimatycznych dla swojej szkoły i jej najbliższego otoczenia. Zwycięska szkoła otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł., przewidziana jest również nagroda za zajęcie II i III miejsca oraz wyróżnienia. Zgłoszenia można dosyłać na adres: szkolazklimatem@nfosigw.gov.pl w terminie 1.12.2021 r. – 30.09.2022 r. wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem oraz materiałami edukacyjnymi.

 

Nawet te działania, które są podejmowane w tak niewielkiej skali jak podwórka szkolne mogą przynieść wymierne efekty dla klimatu, uczniów czy okolicznych mieszkańców i stać się przykładem dobrych praktyk ekologicznych w okolicy.

{"register":{"columns":[]}}