W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KPK LIFE zaprasza na praktyki!

09.07.2021

joinUs

Interesuje Cię zdobycie doświadczenia z zakresu ochrony środowiska, w tym ochrony klimatu lub przyrody? Zapraszamy Cię do Wydziału LIFE!

W ubiegłym roku zachęcaliśmy zainteresowanych praktykami w NFOŚiGW do przyłączenia się do naszego zespołu LIFE celem odbycia stażu. Zakres praktyk ograniczyła nam pandemia, ale możliwości kontaktu, jakie daje Internet sprawiły, że od początku roku 2021 dołączyła do nas dwójka praktykantów, współpracujących z nami w trybie hybrydowym.

Z końcem czerwca żegnamy stażystkę Wydziału LIFE, Panią Aleksandrę Puchtel. Ola na zakończenie naszej współpracy postanowiła podzielić się doświadczeniami z praktyk. Oto opinia Oli:

"Nazywam się Aleksandra Puchtel, jestem biologiem środowiskowym. Moja specjalizacja po studiach magisterskich to ekologia i różnorodność biologiczna. Z takimi tematami zawsze wiązałam swoją przyszłość. W trakcie nauki brałam udział w licznych projektach przyrodniczych, w Namibii i Niemczech szkoliłam się jak dokładnie takimi projektami zarządzać. Staż na Wydziale LIFE w NFOŚiGW był dla mnie niezwykle cenną lekcją i dzięki niemu zdobyłam mnóstwo kolejnych doświadczeń przy projektach międzynarodowych. Przyroda nie zna granic, dlatego ważna jest dla mnie praca o charakterze ponadnarodowym.

Dzięki całemu Zespołowi od samego początku czułam się jak członkini Wydziału, zawsze mogłam liczyć na odpowiedzi na pytania, na pomoc i wsparcie. Zaufano mi i angażowano w prace przy ważnych wydarzeniach, dokumentach i informacjach. Praca w Wydziale była wyjątkowo przyjemna dzięki ludziom, którzy tu pracują. Oprócz tego, że są to po prostu bardzo sympatyczne i serdeczne osoby to bardzo mi miło, że miałam możliwość pracować z takimi profesjonalistami i dowiedzieć się jak dokładnie działa duża instytucja finansująca. To cenna bardzo lekcja na przyszłość, ze zdobytej wiedzy na pewno będę korzystać w przyszłych wyzwaniach.

Serdecznie dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom z  Wydziału LIFE"

Podczas trzymiesięcznej praktyki Ola wsparła nas m.in. w następującym zakresie:

  • weryfikacja tłumaczeń opisów zrealizowanych projektów LIFE (angielski na polski) – łącznie kilkadziesiąt stron, które trafiły do wielu kluczowych instytucji w Polsce, jako źródło inspiracji dla potencjalnych wnioskodawców Programu LIFE.
  • stworzenie listy polskich gatunków, które są w stanie krytycznym (zagrożone lub gorsze), która prezentowana była później na webinarium.
  • stworzenie bazy zawierającej priorytetowe dla LIFE gatunki ptaków gniazdujące w Polsce.
  • przygotowanie 4 artykułów do publikacji na naszej stronie www - Aktualności Programu LIFE
  • wystąpienie na webinarium jako panelistka (przedstawienie przykładu projektu przyrodniczego LIFE realizowanego na dużą skalę na terenie Unii Europejskiej - inspiracja dla potencjalnych wnioskodawców).
  • przygotowanie prezentacji w jęz. angielskim na spotkanie on-line w Grupie Wyszehradzkiej.

DZIĘKUJEMY!

Liczymy na to, że opinia Oli i zakres zdobytego doświadczenia zachęci kolejne osoby do czasowego przyłączenia się do naszego zespołu.

Termin praktyki: do uzgodnienia.

Godziny praktyki: dostosujemy się do Twoich możliwości!

Miejsce praktyki: ul. Konstruktorska 3a, Warszawa lub zdalnie

Zapraszamy do zgłaszania się w tej sprawie na adres life@nfosigw.gov.pl!

{"register":{"columns":[]}}