W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekt Budowania Potencjału 2023-2025 (Project 101101078 — LIFE21-CAP-PL-CBP 4 LIFE_PL)

08.03.2023

Krajowy Punkt Kontaktowy (KPK) LIFE w Polsce, dzięki wsparciu otrzymanemu z Komisji Europejskiej (KE) w ramach programu Capacity Building Project (TA CPB), rozpoczął realizację Projektu Budowania Potencjału (CBP) o akronimie LIFE21-CAP-PL-CBP 4 LIFE_PL

Projekt obejmuje lata 2023 - 2025 i jest już drugim Projektem Budowania Potencjału prowadzonym przez KPK LIFE w Polsce (informacje o pierwszym projekcie można znaleźć tutaj).

Projekty Budowania Potencjału są dostępne dla państw członkowskich Unii Europejskiej (EU) od 2014 roku. Zapewniają one dofinansowanie działań służących budowaniu potencjału państw członkowskich, w tym krajowych lub regionalnych punktów kontaktowych, w celu bardziej skutecznego wykorzystania możliwości Programu LIFE.

Celem CBP jest upowszechnianie informacji na temat Programu LIFE oraz pozyskanie szerokiego grona interesariuszy, działających na rzecz ochrony środowiska oraz klimatu, a także pomoc w przygotowaniu najwyższej jakości wniosków startujących w naborach Programu LIFE.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) pełni rolę KPK LIFE w Polsce, działając od roku 2008 na mocy Porozumienia z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Głównym celem KPK LIFE w Polsce jest zapewnienie wsparcia polskim wnioskodawcom w przygotowaniu wniosków do Programu LIFE. Dodatkowo, NFOŚiGW udziela dofinansowania polskim wnioskodawcom ubiegającym się o środki z Komisji Europejskiej (KE) w postaci dotacji i pożyczek. Dzięki dofinansowaniu z NFOŚiGW, polscy wnioskodawcy mogą uzyskać nawet do 95% współfinansowania kosztów kwalifikowanych (dofinansowanie KE, dofinansowanie NFOŚiGW).

W swoich działaniach, KPK LIFE dąży do stworzenia spójnego i efektywnego systemu wsparcia przygotowania projektów LIFE.  Projekt Budowania Potencjału stanowi naturalne uzupełnienie i rozwinięcie dotychczasowych działań Krajowego Punktu Kontaktowego, koncentrując się na zwiększeniu udziału krajowych podmiotów w pozyskaniu środków z Programu LIFE.

              Diagram opisujący zadania i cele w ramach Projektu Budowania Potencjału (CBP) 2023-2025, mające wpływ na sukces Wnioskodawców w Programie LIFE. Na sukces wnioskodawców, w ramach CBP składa się wsparcie wnioskodawców na każdym etapie, promocja Programu LIFE, pomoc w poszukiwaniu partnerów oraz szkolenia.

 

Wraz z postępem realizacji projektu, będziemy sukcesywnie rozbudowywać naszą stronę, dlatego już dzisiaj zachęcamy do jej regularnego odwiedzania.    

W zakładce Aktualności znajdziecie Państwo wiele informacji nie tylko o Programie LIFE, ale również o naszym Projekcie Budowania Potencjału.

Zachęcamy również do subskrypcji naszego Newslettera, gdzie dzielimy się nie tylko ważnymi informacjami dotyczącymi Programu LIFE, ale także informacjami na temat wydarzeń, jakie dla Państwa planujemy.

Mamy nadzieję, że realizacja Projektu Budowania Potencjału - zaowocuje jeszcze większą liczbą polskich projektów LIFE.

Kontakt do Zespołu KPK LIFE: life@nfosigw.gov.pl.

Materiały

Zadania Projektu Budowania Potencjału 2023-2025
Zadania​_Projektu​_Budowania​_Potencjału​_2023-2025.pdf 0.42MB
{"register":{"columns":[]}}