W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podnoszenie jakości życia i przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych poprzez kompleksowe wsparcie kooperatyw rolnych oraz szkół w południowej Kenii (moduł 3)

Przy stole siedzi grupa nauczycielek i nauczycieli i korzysta z pomocy dydaktycznych

W trzecim module projektu poświęconego walce ze skutkami zmian klimatycznych w Kenii, Polska Akcja Humanitarna skupiła się na poprawie warunków sanitarnych w kilku kenijskich szkołach i kontynuowała działania podjęte w poprzednich modułach. W ramach realizowanych działań zapewniono dostęp do sanitariatów oraz higienicznych warunków dla ponad 900 uczniów i 57 nauczycieli w 4 szkołach: Mbukoni Secondary School, St. Peter Thange Secondary School, Tyaa Kamuthale Primary School oraz Kasunguni Primary School.

Kontynuowano także inicjatywy na rzecz kooperatyw rolniczych objętych działaniami projektowymi w poprzednich modułach projektu. Podnoszono wiedzę i umiejętności beneficjentów w zakresie efektywności pracy rolnej, zarządzania, uprawy roli, wykorzystania całorocznych źródeł wody oraz innowacyjnych systemów nawadniania. Kooperatywom zapewniono nowe struktury hydroponiczne, włączając w nowe technologie 102 członków, choć w praktyce korzysta z nich także ludność okolicznych wiosek. Dzięki temu zwiększyły się ich zdolności produkcyjne i możliwości sprzedaży uzyskanych produktów.

Działania zrealizowane w 2023 roku skutecznie poprawiły sytuację sanitarną dzieci i młodzieży w kenijskich szkołach, a także zwiększyły bezpieczeństwo żywnościowe w kenijskich wioskach.

 

Numer projektu: DWR/PPR 2021/056/3/2023

Miejsce realizacji: Kenia

Podmiot realizujący: Polska Akcja Humanitarna

Zatwierdzona kwota dotacji: 1 015 121 PLN

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}