W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kraje, gdzie pomaga Polska pomoc

Polska na podstawie Wieloletniego Programu Współpracy Rozwojowej 2021 – 2030. Solidarność dla Rozwoju będzie wspierała społeczności 10krajów priorytetowych: 4 kraje Partnerstwa Wschodniego (Białoruś, Gruzję, Mołdawię, Ukrainę) oraz 6 -w Afryce i na Bliskim Wschodzie (Etiopię, Kenię, Senegal, Tanzanię, Liban i Palestynę).

Polska współpraca rozwojowa na podstawie Wieloletniego Programu Współpracy Rozwojowej 2016 – 2020 wspierała społeczności 12 krajów priorytetowych: 4 kraje Partnerstwa Wschodniego (Białoruś, Gruzję, Mołdawię, Ukrainę) oraz 8 -w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie (Etiopię, Kenię, Senegal, Tanzanię, Ugandę, Mjanmę, Liban i Palestynę).

Pomoc humanitarna udzielana przez Polskę koncentruje się przede wszystkim na działaniach w regionie Bliskiego Wschodu: Libanie, Jordanii i  irackim Kurdystanie. Pomoc humanitarna często świadczona jest w procedurze adhoc w związku z pojawiającymi się kryzysami humanitarnymi, które dotykają mieszkańców danego regionu.  Pomoc humanitarna może być udzielana zarówno dwustronnie, jak i kanałem wielostronnym poprzez wpłaty  do wyspecjalizowanych organizacji międzynarodowych.

Poza krajami priorytetowymi projekty współpracy rozwojowej są realizowane przez polskie placówki zagraniczne w innych krajach rozwijających się.

 

 

Mapa polskiej współpracy rozwojowej 2020 r.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}