W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska pomoc wspiera diagnozowanie gruźlicy w Tanzanii

24.03.2021

Program Polska pomoc w Afryce Subsaharyjskiej jest aktywny m.in. w dziedzinie ochrony zdrowia oraz wykorzystywania alternatywnych źródeł energii.

trwają badania

Obejrzyj film o projekcie Ambasady RP w Dar es Salaam, w którym polska placówka dyplomatyczna wsparła  działalność organizacji APOPO w Tanzanii. APOPO wykorzystuje innowacyjną metodę wykrywania gruźlicy przy pomocy wielkoszczurów południowych. Dzięki realizacji projektu udało się rozszerzyć diagnozowanie przypadków gruźlicy  na nowe kliniki w regionach Morogoro i Dodoma oraz zmniejszyć ślad energetyczny w laboratorium diagnostycznym organizacji poprzez wyposażenie go w panele słoneczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji projektu „Łącząc innowacyjność i zastosowanie praktyczne wykrywanie dodatkowych przypadków gruźlicy w Morogoro i Dodomie przy użyciu szczurów”

Materiały

Mali - wielcy bohaterowie w służbie zdrowia w Tanzanii.

Wideo