W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie szczepionek z Polski dla Kenii

Ponad 210 tys. dawek szczepionki dla Kenii wysłano z Warszawy do Nairobi. Kenia to pierwsze afrykańskie państwo będące beneficjentem polskiej solidarności szczepionkowej.

Zdjęcie podczas transportu szczepionek przeciwko Covid-19 do Kenii

Pandemia COVID-19 nie zna granic. Nie różnicuje kontynentów, państw i osób, które dotyka. Jej opanowanie wymaga wysiłków na poziomie globalnym i aktów solidarności z państwami w potrzebie. W duchu takiej solidarności Polska wysyła dziś szczepionki przeciw COVID-19 do Kenii.

Kenia jest państwem priorytetowym programu Polska pomoc i jednym z głównych partnerów Polski w regionie Afryki Subsaharyjskiej. Dzięki polskiemu wsparciu sfinansowano i wdrożono wiele projektów, w tym m.in. program kształcenia kenijskich strażaków, co znacząco poprawiło skuteczność działań ratowniczych. Wysyłka szczepionek do Kenii ma przyspieszyć program szczepień w tym kraju w sytuacji, w której w pełni zaszczepione jest jedynie ok. 3% dorosłego społeczeństwa, a liczba zachorowań ciągle rośnie. Polska darowizna jest także symbolicznym wyrazem wsparcia i solidarności z krajami kontynentu afrykańskiego, w których pandemia nie tylko doprowadziła do sytuacji kryzysowych, ale także znacznie pogłębiła dotychczasowe kryzysy i problemy.  

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Biuro Rzecznika Prasowego

fot. MSZ