Tytuł/stanowisko: sekretarz szkoły

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie ogłasza nabór na stanowisko: sekretarz szkoły.

Wykształcenie: Wyższe (licencjat, inżynier)
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji upłynął: 20-10-2023

Nabór zakończony

Wynik Naboru: Nabór zakończony wyborem kandydatki/kandydata

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony od 29 stycznia 2024 r. z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony
Wymiar zatrudnienia: 1/1 etatu (40 godzin tygodniowo)

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie czynności kancelaryjnych oraz dokumentowanie przebiegu załatwiania i rozstrzygania spraw w systemie EZD, w szczególności:
    • prowadzenie rejestrów przesyłek wpływających i wychodzących, rejestru pism wewnętrznych oraz spisów spraw,
    • wykonywanie dekretacji
    • prowadzenie możliwych do zrealizowania w systemie EZD innych potrzebnych rejestrów lub ewidencji
    • tworzenie możliwych do zrealizowania w ramach systemu EZD raportów dotyczących przebiegu załatwiania i rozstrzygania spraw
    • gromadzenie i przyporządkowywanie do właściwych spraw dokumentów elektronicznych
    • rozgłaszanie pism wewnętrznych
  • Prowadzenie składnicy akt szkoły, klasyfikowanie i kwalifikowanie wytworzonej dokumentacji oraz wykonywanie innych zadań z tym związanych.
  • Prowadzenie korespondencji za pomocą platformy e-doręczenia.
  • Na bieżąco odbieranie poczty elektronicznej, przekazywanie niezbędnych informacji dyrektorowi Szkoły, prowadzenie korespondencji mailowej na zlecenie dyrektora.
  • Na zlecenie dyrektora (wicedyrektora) przygotowanie korespondencji i projektów pism urzędowych.
  • Prowadzenie kasy Szkoły zgodnie z obowiązującymi przepisami, podejmowanie gotówki z banku, sporządzanie raportów kasowych.
  • Kierowanie z upoważnienia dyrektora zespołem pracowników obsługi.
  • Wraz z zespołem pracowników obsługi zapewnianie wykonania następujących zadań:
    • zapewnianie sprawności techniczno-eksploatacyjnej budynku i terenu wokół szkoły oraz zabezpieczenie majątku szkolnego,
    • dbanie o sprzęt przeciwpożarowy, urządzenia odgromowe, klucze od wyjść ewakuacyjnych,
    • utrzymywanie pełnej czystość budynku szkoły oraz przynależnego terenu.
  • Dokonywanie wpisu do księgi obiektu budynku.
  • Sporządzanie inwentaryzacji majątku szkoły.
  • Prowadzenie wymaganych prawem rejestrów, prowadzenie rejestru rejestrów.
  • Prowadzenie ewidencji upoważnień i pełnomocnictw.
  • Prowadzenie ewidencji delegacji służbowych.
  • Prowadzenie ewidencji druków ścisłego zarachowania.
  • Prowadzenie ewidencji uczniów.
  • Wprowadzanie informacji do systemu SIO oraz sporządzanie sprawozdań oświatowych w tym systemie.
  • Obsługa urządzeń znajdujących się w sekretariacie.
  • Przyjmowanie i łączenie rozmów telefonicznych.
  • Kierowanie ruchem gości i interesantów, organizowanie spotkań z dyrektorem szkoły.
  • Przyjmowanie interesantów w sprawach uczniowskich.
  • Prowadzenie ewidencji kandydatów na uczniów.
  • Prowadzenie ksiąg uczniów Szkoły.
  • Prowadzenie arkuszy ocen uczniów, prowadzenie ksiąg arkuszy ocen uczniów kończących szkołę.
  • Przekazywanie bieżących informacji dotyczących aktualnej liczby uczniów, aktualnej liczby godzin nauczycieli, dni pracy nauczycieli do działu kadr i księgowości.
  • Sporządzanie i wydawanie duplikatów i odpisów świadectw oraz innych dokumentów dla uczniów zgodnie z odrębnymi przepisami.
  • Zapewnienie druków szkolnych i kancelaryjnych.
  • Prowadzenie ewidencji podań rodziców uczniów i oraz podań nauczycieli.
  • Prowadzenie ewidencji konkursów, koncertów, szkoleń, warsztatów.
  • Prowadzenie ewidencji wycieczek szkolnych i przygotowanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Zakup niezbędnych w szkole materiałów, wydawanie i rozliczanie środków czystości i sprzętu pracownikom obsługowym szkoły.
  • Zapewnienie prasy zawierającej informacje o Szkole.
  • Przygotowywanie materiałów promujących działalność Szkoły.
  • Przekazywanie na bieżąco informacji dot. pracy Szkoły w celu zamieszczenia ich w sieci.
  • Prowadzenie elektronicznej bazy zdjęć szkolnych.
  • Systematyczne dokonywanie zapisów w Księdze Pamiątkowej.
  • Uzupełnianie apteczki pierwszej pomocy.
  • Właściwe zabezpieczenie dokumentacji szkolnej, zachowanie dyskrecji i tajemnicy załatwianych spraw.
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez dyrektora Szkoły lub jego zastępcę.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: małopolskie
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie osiedle Gen. Wł. Sikorskiego 15B 32-200 Miechów

Wymagania

  • Preferowane wykształcenie wyższe, lub co najmniej średnie umożliwiające wykonywanie zadań na tym stanowisku oraz co najmniej 5-letni staż pracy,
  • znajomość przepisów kancelaryjnych i archiwalnych, mile widziana znajomość przepisów z zakresu EZD, prawa oświatowego,
  • mile widziane przeszkolenie archiwalne,
  • biegła znajomość obsługi komputera (Microsoft Office w zakresie Word, Excel),
  • pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie w pełni z praw publicznych,
  • niekaralność,
  • predyspozycje osobowości: zaangażowanie, samodzielność, systematyczność, terminowość, umiejętność podejmowania decyzji i organizowania własnej pracy, odpowiedzialność, dokładność, komunikatywność, dyskrecja, umiejętność pracy w zespole, wysoka kultura osobista.

Wymagane dokumenty

  • podanie o przyjęcie do pracy,
  • CV,
  • kserokopia lub skan dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje (w przypadku zatrudnienia kandydat zobowiązany będzie do przedłożenia do wglądu pracodawcy oryginałów dokumentów),
  • kwestionariusz osobowy dla kandydatów do pracy,
  • oświadczenie kandydata o niekaralności,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji w formie oświadczenia o treści: „Wyrażam zgodę w trybie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r), na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji oraz w świetle art. 221a §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2023 poz. 1465 z późn. zm.)”.
  • informacja administratora dostępna na: https://www.gov.pl/psmmiechow/ochrona-danych-osobowych oraz w siedzibie PSM I stopnia im. M. K. Ogińskiego w Miechowie.

Informacje dodatkowe

  • weryfikacja ofert pod kątem spełnienia wymagań formalnych oraz rozmowa kwalifikacyjna,
  • Szkoła zastrzega sobie prawo do odpowiedzi na wybrane oferty,
  • dokumenty kandydata, który zostanie wyłoniony w procesie rekrutacji dołącza się do akt osobowych,
  • dokumenty pozostałych kandydatów będzie można odebrać w terminie do 14 dni od daty zakończenia procesu rekrutacji, w przeciwnym razie zostaną zniszczone komisyjnie,
  • dokumenty złożone po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane,
  • o zakwalifikowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci będą informowani telefonicznie.

  • Osoba kontaktowa: Anna Macheta
  • Telefon: 41 383-16-30
  • e-mail: dyrekcja@psm.miechow.pl
  • Adres: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie, osiedle Gen. Wł. Sikorskiego 15B, 32-200 Miechów z dopiskiem na kopercie: „Nabór na stanowisko sekretarz szkoły”.

Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
kwestionariusz​_osobowy​_kandydata2023.pdf 0.21MB
Pierwsza publikacja:
07.10.2023 12:24 Przemysław Krupa
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Anna Macheta
Oferta pracy: sekretarz szkoły 2.0 12.11.2023 11:52 Przemysław Krupa
Oferta pracy: sekretarz szkoły 1.0 07.10.2023 12:24 Przemysław Krupa