Powrót

Pogorszenie jakości wody - Wodociąg Netta Druga

25.06.2026

komunikat woda przydatna

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie informuje, że w badaniach wody z wodociągu Netta Druga zaopatrującego miejscowości: Bór, Gliniski, Gabowe Grądy, Netta Pierwsza, Netta Druga, Netta Folwark, Promiski, Świderek, Uścianki, Żarnowo Pierwsze, Obuchowizna w gminie Augustów, powiat augustowski, stwierdzono niezgodność z wartością parametryczną w zakresie parametru mangan (wynik: 79±16 µg/l, winno być ≤ 50 µg/l).

Może to powodować pogorszenie wyglądu i smaku wody, ale nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych.

Obraz zawierający symbol
Zawartość wygenerowana przez AI może być niepoprawna.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 maja 2026 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2026 r. poz. 748).

Niniejszy komunikat obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

{"register":{"columns":[]}}