W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Zdrowia 2021

07.04.2021

Hello World

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia 2021 przypada na dzień 7 kwietnia. Hasło przewodnie brzmi: Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata.
Motyw przewodni tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest ściśle związany z obecną sytuacją epidemiczną. Życie w czasach, które zdominowała pandemia, jest swoistym sprawdzianem dla wszystkich ludzi. Być może dopiero teraz, w obliczu zderzenia z chorobą, a czasem tylko  obawą przed nią, dostrzegamy ogromne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a także jesteśmy w stanie docenić znaczenie personelu medycznego w czasie pandemii.
W obecnych czasach ze szczególną troską powinniśmy zadbać o nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Zmiana dotychczasowego trybu życia budzi w niektórych osobach lęk, obawy, a nawet przyczynia się do powstawania stanów depresyjnych. Ograniczenie aktywności fizycznej, zdecydowanie mniejsza ilość spędzanego czasu na świeżym powietrzu, nauka i praca głównie przed komputerem, skutkuje obniżeniem naszej sprawności fizycznej, a w konsekwencji osłabieniem odporności. Dbajmy o nasze zdrowie!

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych:

 

Materiały

Jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii
Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży
Instytut Żywności i Żywienia