Polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe

XV polsko-niemieckie konsultacjacje międzyrządowe

W wydarzeniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

2 listopada 2018 r. w Warszawie odbyły się XV polsko-niemieckie konsultacjacje międzyrządowe. W spotkaniu wzięli udział szefowie rządów Polski i Niemiec oraz większość konstytucyjnych ministrów obu państw. Podczas spotkania premiera Morawieckiego i kanclerz Merkel w Belwederze, równolegle polscy ministrowie rozmawiali ze swoimi niemieckimi odpowiednikami. 

Partnerem Ministra Witolda Bańki był Horst Seehofer, Minister Spraw Wewnętrznych i Budownictwa, odpowiedzialny w rządzie niemieckim również za sprawy sportu. Rozmowy odbyły się w ramach wspólnego stolika z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym tematem rozmów w obszarze sportu były kwestie związane ze zwalczaniem dopingu. Witold Bańka zaprosił niemieckiego ministra na Światową Konferencję Antydopingową, która odbędzie się w listopadzie 2019 roku w Katowicach. Horst Seehofer podkreślił, że liczy na dalszą dobrą współpracę bilateralną między resortami. Zapewnił również, że osobiście weźmie udział w konferencji w Katowicach.

Po spotkaniu odbyła się międzyrządowa sesja plenarna pod przewodnictwem premiera Morawieckiego i kanclerz Merkel, podczas której Minister Seehofer w imieniu strony polskiej i niemieckiej wspomniał o przebiegu rozmów w zakresie walki z dopingiem.

 

 

Fot. Adam Guz/ KPRM

XV polsko-niemieckie konsultacjacje międzyrządowe
XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe
XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe
XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. Partnerem Ministra Witolda Bańki był Horst Seehofer.
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics