Biało-czerwona Bydgoszcz. Zakończyły się Mistrzostwa Europy U23

17.07.2017

Podczas Mistrzostw Europy Polska zdobyła 10 medali i drugie miejsce w klasyfikacji medalowej

To był piękny weekend dla reprezentacji Polski w lekkoatletyce. Podczas Mistrzostw Europy Polska zdobyła 10 medali. To świetny prognostyk na przyszłość – mówi nam minister Witold Bańka.

Polacy w sumie zdobyli trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe trofea. Tytuł mistrzów Europy zdobyli: Ewa Swoboda (sprint), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą) oraz sztafeta kobiet 4x400 metrów w składzie: Dominika Muraszewska, Adrianna Janowicz, Mariola Karaś, Aleksandra Gaworska.

Srebrne medale zdobyli: Daria Zabawska (rzut dyskiem), Klaudia Kardasz (pchniecie kulą), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 metrów), oraz sztafeta mężczyzn 4x400 metrów w składzie: Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński oraz Dariusz Kowaluk. Brązowe krążki zdobyli: Michał Rozmys (bieg na 1500 metrów), Martyna Galant (bieg na 1500 metrów), Marcelina Witek (rzut oszczepem).

Dorobek dziesięciu medali to dowód na to, że mamy silną reprezentację Polski. Młodzi lekkoatleci zaprezentowali wysoką formę oraz waleczność. Cieszy mnie świetny występ beneficjentów Programu Team100. Takie wyniki pokazują, że warto inwestować w przyszłość młodych sportowców – powiedział minister Witold Bańka.

Polska zajęła – razem z Wielką Brytanią – drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Niemiec zdobywając 18 medali. Od czwartku do niedzieli na bieżni, skoczni i rzutni stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy zmagało się 1093 lekkoatletów z 47 krajów. Rozdano 44 komplety medali. Kolejne mistrzostwa Europy U23 rozpoczną się 11 lipca 2019 roku w szwedzkim Gävle (Szwecja).