Powrót

Brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Judo na spotkaniu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

03.10.2017

Agata Ozdoba-Błach zdobyła w Budapeszcie brązowy medal w kat. 63 kg. W walce o trzecie miejsce Polka pokonała Niemkę, polskiego pochodzenia, Martynę Trajdos

We wtorek Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera spotkał się z Agatą Ozdoba-Błach - brązową medalistką Mistrzostw Świata w Judo. W spotkaniu uczestniczyła również p. Anna Kuder – zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT, Prezes Polskiego Związku Judo p. Jacek Zawadka oraz trenerzy kadry narodowej kobiet: Marian Tałaj i Łukasz Błach.

Po zakończeniu kariery przez Katarzynę Kłys (-70kg), ostatnią polską medalistkę mistrzostw świata, najbardziej doświadczoną zawodniczką w kadrze jest judoczka AZS AWF Wrocław - Agata Ozdoba-Błach. W Budapeszcie wywalczyła swój drugi medal mistrzostw świata – w 2015 roku w Astanie zdobyła razem z koleżankami srebrny medal w turnieju drużynowym.

Mistrzostwa Świata w Judo odbyły się w Budapeszcie w dniach 28 sierpnia-3 września 2017 roku. Mistrzynią świata została Francuzka Clarisse Agbegnenou, z którą Polka przegrała w półfinale. Drugie miejsce zajęła Słowenka Tina Trstenjak.