W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Danuta Dmowska-Andrzejuk w województwie warmińsko-mazurskim

26.06.2020

Danuta Dmowska-Andrzejuk z wizytą w województwie warmińsko-mazurskim

26 czerwca Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk odwiedziła województwo warmińsko-mazurskie. Podczas spotkań w Mrągowie, Olecku, Gołdapi i Giżycku podsumowano tegoroczną edycję Rządowego Programu "KLUB" i ministerialne wsparcie w rozwój infrastruktury sportowej w regionie. W spotkaniach uczestniczyła Senator Małgorzata Kopiczko. 

Rządowy Program „KLUB”

W ramach Rządowego Programu „KLUB”, który ma na celu wsparcie małych i średnich klubów sportowych, w 2020 roku w województwie warmińsko-mazurskim dofinansowane zostaną 183 lokalne środowiska sportowe. W ciągu ostatnich pięciu lat (2016-2020) na Rządowy Program "KLUB" w tym regionie przeznaczyliśmy blisko 7,8 milionów złotych!

 

Województwo warmińsko-mazurskie

W latach 2016-2019 na sport powszechny w województwie mazurskim przeznaczyliśmy ponad 30 milionów złotych. Oznacza to wzrost nakładów w ciągu czterech lat o 59%.

Doskonale wiemy, że nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez nowoczesnej i ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. W ciągu ostatnich pięciu lat (2016-2020) przeznaczyliśmy ponad 79 milionów złotych na jej rozwój w województwie warmińsko-mazurskim. Pozwoli to na wybudowanie, przebudowę lub modernizację 293 obiektów zlokalizowanych na terenie całego województwa.

Zdjęcia (6)