W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski Tydzień Sportu 2020

biały napis na czarnym tle: 23-30 września, poniżej napis #BEACTIVE i czarny napis na białym tle: Europejski Tydzień Sportu

Ministerstwo Sportu pragnie Państwa serdecznie zaprosić do udziału w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS).

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Tegoroczna szósta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach 23-30 września w całej Europie w częściowo zmienionej formule, z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia epidemicznego. 

Nie zapominamy jednak o tym co tak naprawdę tworzy ideę Europejskiego Tygodnia Sportu, czyli o wydarzeniach w całej Polsce angażujących do aktywności fizycznej małe lokalne społeczności. Planujemy w tym roku dla organizatorów wydarzeń wiele niespodzianek, zachęcamy zatem do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie wkrótce znajdziecie Państwo wszystkie informacje odnośnie tegorocznej edycji Tygodnia.  

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+