W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejskie Inicjatywy dla Sportu

12.12.2019

Dwudniową konferencję otworzyła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas konferencji na PGE Narodowym

12 grudnia br., na PGE Narodowym rozpoczęła się dwudniowa Konferencja pn. „Europejskie Inicjatywy dla Sportu”, organizowana przez Ministerstwo Sportu oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+. Wydarzenie otworzyła minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Mamy wspólny cel, jakim jest praca na rzecz promocji aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży, w całych rodzinach, a także w środowiskach seniorów i osób z niepełnosprawnościami –  powiedziała minister sportu.

Konferencja „Europejskie Inicjatywy dla Sportu”

Podczas spotkania przedstawiane są: 

  • zasady i możliwości pozyskania dotacji na projekty sportowe w ramach otwartego konkursu ofert Erasmus+ Sport 2020,
  • założenia programu Erasmus + na lata 2021–2027 r.,
  • przykłady realizacji działań sportowych w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności oraz możliwości pozyskania dotacji w kolejnych latach,
  • podsumowanie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w latach 2015–2019.

W ramach konferencji odbywają się także warsztaty, podczas których liderzy projektów sportowych realizowanych w ramach programów Erasmus+ oraz Europejski Korpus Solidarności przedstawiają najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem wniosków, a także współpracą z partnerami i instytucjami EU UE.

Fot. Mateusz Włodarczyk/Forum/PL.2012+ 

Zdjęcia (8)