Powrót

Kolejne dofinansowanie z programu tenisowego. Wielka inwestycja w Gdańsku

25.06.2026

Blisko 4 mln zł otrzyma Gmina Miasto Gdańsk w ramach Programu modernizacji kompleksów tenisowych na budowę I etapu Gdańskiego Centrum Tenisa. To kolejne już rozstrzygnięcie, które zostało ogłoszone przez ministra Jakuba Rutnickiego, tym razem podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Gdańsku w czwartek, 25 czerwca.

Minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki i 9 innych osób stoją na polu prezentując decyzję o dofinansowaniu budowy I etapu Gdańskiego Centrum Tenisa z Programu modernizacji kompleksów tenisowych

Przyznane dofinansowanie w wysokości 3,93 mln zł zostanie przeznaczone na budowę Gdańskiego Centrum Tenisa przy XXI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi. Inwestycja przewiduje m.in. budowę hali tenisowej z trzema kortami całorocznymi o nawierzchni twardej, trybunami na 50 miejsc i zapleczem sanitarno-szatniowym.

Z kortów korzystać będą zawodniczki i zawodnicy m.in. Gdańskiej Akademii Tenisowej, w której trenuje obecnie ok. 200 osób. Jej zawodnicy wywalczyli 60 medali indywidualnych i 10 medali drużynowych mistrzostw Polski.

Gdańska Akademia Tenisowa powstała w 2012 r., a od 2024 r. jest beneficjentem ministerialnego Programu KLUB PRO. Łącznie w latach 2024-2026 akademia otrzymała z tego programu dofinansowanie w wysokości ponad 200 tys. zł.

Ministerstwo Sportu i Turystyki jest największym sponsorem polskiego sportu. Dofinansowanie przyznane w latach 2025-2026 na rozwój polskiego tenisa w ramach sportu wyczynowego i powszechnego przekracza 38 mln zł.

O Programie modernizacji kompleksów tenisowych

Głównym celem Programu modernizacji kompleksów tenisowych jest rewitalizacja istniejących ośrodków tenisowych, które odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu tej dyscypliny sportu w Polsce, w szczególności poprzez szkolenie członków polskiej kadry narodowej.

Przyznane dofinansowanie może wynieść do 50 proc. wydatków kwalifikowanych zadania. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 1 mln zł.

Tydzień wcześniej ogłoszone zostały pierwsze dofinansowania przyznane w ramach programu, które zostaną przeznaczone na rozbudowę i rewitalizację istniejących centrów szkolenia tenisa w Bielsku-Białej i Bytomiu.

W najbliższych tygodniach będziemy ogłaszać wyniki dotyczące kolejnych wnioskodawców.

{"register":{"columns":[]}}