W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie przełożone

24.03.2020

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio odbędą się w 2021 roku. Decyzja zapadła w porozumieniu z premierem Japonii oraz Komitetem Organizacyjnym. Zaznaczono, że impreza odbędzie się po 2020 roku, ale nie później niż latem 2021 roku. Wydarzenie nie zmieni nazwy – przyszłoroczne Igrzyska odbędą się pod szyldem „Tokio 2020”.

logo MSport

- To jedyna i słuszna decyzja. Czekamy na konkretny termin, by móc w pełni zaplanować harmonogram prac i zapewnić komfort przygotowań reprezentantom Polski. Mam nadzieję, że przełożenie Igrzysk na późniejszy termin uspokoi sportowców, którzy w ostatnich dniach, martwili się o właściwe przygotowanie oraz zdobycie kwalifikacji. To bardzo trudna sytuacja zarówno dla zawodników, jak  i wszystkich obywateli, z którą musimy sobie poradzić - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. 

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie miały odbyć się w Japonii w dniach 24 lipca-9 sierpnia, a Igrzyska Paraolimpijskie w  dniach 25 sierpnia-6 września.