W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List wicepremiera Piotra Glińskiego do Organizatorów i Uczestników Mistrzostw Świata w Półmaratonie

17.10.2020

Ludzie biegnący w maratonie

Szanowni Państwo,

rozpoczynamy długo oczekiwane Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Jestem dumny, że Polska jest gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia i może gościć światową elitę biegaczy.

Nie można w tym miejscu pominąć wyjątkowych okoliczności, w jakich znajdujemy się od kilku miesięcy. Postawiły one Organizatorów wobec ogromnego wyzwania przygotowania wydarzenia bezpiecznego dla uczestników przy zachowaniu wysokiego poziomu sportowego. Postawiły także sportowców z całego świata wobec konieczności przeorganizowania swoich kalendarzy – planów treningowych, jak i harmonogramów startów. Dziś w Gdyni odbywa się impreza, na którą wielu sportowców czekało z utęsknieniem.

Cieszę się, że mimo to zmiana terminu rywalizacji – z marca na październik – nie wpłynęła negatywnie na obsadę mistrzostw. Na starcie usytuowanym przy Skwerze Kościuszki zobaczymy najlepszych zawodników na świecie. O indywidualne i drużynowe tytuły mistrzów świata w półmaratonie walczyć będzie blisko 300 biegaczek i biegaczy z 62 krajów. Nie zabraknie silnej, ośmioosobowej reprezentacji Polski, składającej się z czterech biegaczek i czterech biegaczy. Biało-Czerwoni staną przed szansą poprawy swoich rekordów życiowych na dystansie 21,0975 km, czego im z całego serca życzę.

Dziękuję organizatorom, że się nie poddali i przygotowali wielkie wydarzenie sportowe zgodnie z rygorami bezpieczeństwa sanitarnego. Mam nadzieję, że będzie to prawdziwe święto rywalizacji sportowej w duchu fair play.

Życzę Państwu, by dzisiejsze współzawodnictwo zakończyło się rekordowymi osiągnięciami. Niech w Gdyni zwyciężą najlepsi!

Z wyrazami szacunku

Piotr Gliński
Wiceprezes Rady Ministrów,
Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu

Do Organizatorów i Uczestników Mistrzostw Świata w Półmaratonie – World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, 17 października 2020

Materiały

List premiera Piotra Glińskiego - Mistrzostwa Świata w Półmaratonie
List​_premiera​_Piotra​_Glińskiego​_-​_Mistrzostwa​_Świata​_w​_Półmaratonie.pdf 0.02MB