W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Sportu odwiedziła województwo lubuskie

24.06.2020

Minister Sportu odwiedziła województwo lubuskie

24 czerwca Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przebywała z wizytą w województwie lubuskim. Podczas spotkania na nowym kompleksie boisk klubu sportowego „Warta Gorzów” podsumowano tegoroczną edycję Rządowego Programu "KLUB", a beneficjenci odebrali z rąk Minister Sportu symboliczne czeki. W wydarzeniu wzięli udział także Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska.

Rządowy Program „KLUB”

W ramach Rządowego Programu "KLUB" w edycji 2020 w województwie lubuskim wsparcie otrzyma 129 małych i średnich klubów sportowych. Na wsparcie lokalnych środowisk sportowych w regionie Ministerstwo Sportu przeznaczy blisko 1,4 miliona złotych. W latach 2016-2020 na Rządowy Program "KLUB" w województwie lubuskim przeznaczyliśmy ponad 4,8 miliona złotych!

Inwestycje sportowe w lubuskim

Minister Dmowska-Andrzejuk wizytowała także stadion lekkoatletyczny w Gorzowie Wielkopolskim, który zostanie zmodernizowany m.in. dzięki 5,5 mln zł dotacji w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Na obiekcie spotkała się także z utalentowanymi zawodnikami z niepełnosprawnościami, którzy pochodzą z regionu i reprezentują barwy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start". Dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach wspomnianego Programu w Gorzowie Wielkopolskim powstanie także hala sportowo-widowiskowa. Dofinansowanie w wysokości 22 milionów złotych zostało przyznane w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.  

Kolejnym punktem wizyty był Kostrzyn nad Odrą, gdzie powstała hala sportowa dla Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego. To inwestycja, która została dofinansowana przez Ministerstwo na łączną kwotę ponad 3,5 mln zł. Miasto czeka także na kryty basen, którego budowa została wsparta przez resort w ramach Programu „Sportowa Polska”.

W latach 2016-2019 przeznaczyliśmy na sport powszechny w województwie lubuskim ponad 16,8 mln zł. Doskonale wiemy, że nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez nowoczesnej i ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. W ciągu ostatnich pięciu lat (2016-2020) przeznaczyliśmy ponad 74,3 mln zł na jej rozwój w tym regionie. Pozwoli to na budowę, przebudowę lub remont 122 obiektów na terenie całego województwa lubuskiego.

Zdjęcia (11)