W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogłaszamy Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – edycja 2023

31.03.2023

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” na rok 2023. Celem programu jest poprawa stanu technicznego wybudowanych ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych sprzyjających rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Środki przeznaczone planowo na realizację programu to 30 milionów złotych.

Na grafice od lewej strony znajdują się napisy: "Programy Ministerstwa Sportu i Turystyki", "Program modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko - Orlik 2012", "Planowany budżet programu w ramach edycji 2023: 30 mln zł" oraz logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki, na który składa się godło Polski, napis "Ministerstwo Sportu i Turystyki" podkreślony biało-czerwoną wstążką i logotyp z napisem "tworzymy polski sport". Po prawej stronie grafiki znajduje się fragment zdjęcia ilustrującego nogi piłkarzy rywalizujących na murawie.

Pilotażowa edycja programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dofinansowaliśmy 170 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę blisko 46 mln zł przy pierwotnie planowanych 30 mln zł wsparcia. Widzimy potrzebę kontynuacji programu. Tegoroczna odsłona pozwoli na poprawę stanu technicznego kolejnych obiektów, na których często swoją przygodę ze sportem zaczynają dzieci i młodzież

– mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Terminy naboru:

Nabór w tegorocznej edycji programu rozpocznie się 11 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia 2023 r.

Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”

Dofinansowaniem w ramach Programu, mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące remontu, przebudowy lub rozbudowy istniejącego obiektu sportowego, w tym w szczególności:

  • naprawa/wymiana nawierzchni boisk sportowych,
  • modernizacja oświetlenia,
  • modernizacja ogrodzenia wraz z piłkochwytami,
  • modernizacja istniejącego lub budowa nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego.

Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie 33%, 50% lub 70% wydatków kwalifikowanych. Jednakże kwota wnioskowanego dofinansowania nie może być niższa 50 tys. zł i nie może przekroczyć kwoty 1 mln zł.

W ramach zeszłorocznej edycji programu Minister dofinansował 170 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę 45 491 700 zł.

Więcej informacji w naszym Biuletynie Informacji Publicznej: https://www.gov.pl/web/sport/program-modernizacji-kompleksow-sportowych-moje-boisko--orlik-2012---edycja-2023

{"register":{"columns":[]}}