W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

13.09.2020

Wręczenie promes "Sportowa Polska" - gratulacje od Minister Sportu

13 września 2020 roku w Bralinie odbyło się III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi. W wydarzeniu uczestniczyła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, która wraz z Premierem RP Mateuszem Morawieckim wręczyła symboliczne promesy na dofinansowanie obiektów sportowych w ramach „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska”.

  1. Gmina Lipno - Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wilkowicach. Kota dofinansowania: 5 134 800 zł
  2. Miasto i Gmina Mikstat - Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kaliszowicach Kaliskich. Kwota dofinansowania: 408 600 zł.
  3. Gmina Kępno - Budowa krytego lodowiska w Kępnie. Kwota dofinansowania: 2 273 700 zł
  4. Sport Pleszew sp. z o.o. - Remont i modernizacja boiska wielofunkcyjnego w Sowinie Błotnej. Kwota dofinansowania: 216 600 zł
  5. Miasto i Gmina Krotoszyn - Modernizacja boiska piłkarskiego i treningowego, bieżni okrężnej długości 400 m oraz budowa skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą na stadionie miejskim przy ul. Spartańskiej w Krotoszynie. Kwota dofinansowania: 2 500 000 zł.

"Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska"

Celem programu jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całej Polski. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Rodzaje zadań inwestycyjnych zostały podzielone na trzy grupy:

  • obiekty szkolne,
  • modernizacja obiektów służących klubom sportowym,
  • pozostałe ogólnodostępne obiekty.

Środki planowane do przyznania w ramach umów podpisanych w edycji 2020 to ponad 200 milionów złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące rozstrzygnięć można znaleźć w  Protokole z oceny formalno-merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Strefa Programu Szkolny Klub Sportowy

Podczas Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” Ministerstwo Sportu wraz Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym przygotowało specjalną strefę Programu Szkolny Klub Sportowy, w której można było skorzystać z atrakcji sportowych.

 

Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

Inicjatorem wydarzenia organizowanego od 2018 r. jest premier Mateusz Morawiecki. Jest ono wyrazem wdzięczności dla polskiej wsi oraz rolników za ich ciężką pracę. Nie byłoby niepodległości bez trudu polskiej wsi, bez polskich rolników, którzy przechowali największe wartości polskiej kultury  – tak mówił premier Mateusz Morawiecki podczas I Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie. W 2019 r. święto odbyło się w Kolnie w województwie podlaskim.

List Dożynkowy Premiera Mateusza Morawieckiego do Rolników.

 

Fot. Adam Guz/KPRM

Wideo

Zdjęcia (7)