Medaliści 17. IAAF Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce już w Polsce

05.03.2018

W klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na 3. miejscu

Zdjęcie z powitania mistrzów

Zakończyły się 17. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 1-4 marca 2018 roku w Birmingham. Na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie sportowców witał Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Reprezentanci Polski zdobyli pięć medali, w tym: dwa złote, dwa srebrne, jeden brązowy. Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Patryk Adamczyk (brał udział w eliminacjach), ustanowili nowy rekord świata. W Birmingham obecny był także Kajetan Duszyński, który pełnił rolę rezerwowego w ekipie podopiecznych trenera Józefa Lisowskiego. Dzień wcześniej, złoty medal w biegu na dystansie 800 metrów wywalczył Adam Kszczot. Sztafeta 4x400 metrów kobiet w składzie: Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek (brała udział w eliminacjach), Joanna Linkiewicz (brała udział w eliminacjach) dotarły do mety na drugim miejscu, ustanawiając nowy rekord Polski. Srebro wywalczył także Marcin Lewandowski w biegu na dystansie 1500 metrów. Brązowy medal w skoku o tyczce zdobył Piotr Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin zaliczył wysokość 5.85 i tym samym zapewnił sobie miejsce na podium.

W klasyfikacji medalowej 17. IAAF Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Polska uplasowała się na 3. miejscu, zaraz za USA i Etiopią. Przed zawodnikami czas przygotowań do Mistrzostw Europy. Zawody na stadionie olimpijskim w Berlinie odbędą się w dniach 7-12 sierpnia 2018.