W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Program „Aktywna Szkoła” cieszy się zainteresowaniem szkół i samorządów w całej Polsce

09.04.2024

Nabór do programu „Aktywa Szkoła” Ministerstwa Sportu i Turystyki wystartował zaledwie tydzień temu, a już zgłosiły się do niego szkoły z całej Polski. To największe aktywizujące przedsięwzięcie w historii MSiT ma na celu otwarcie przyszkolnych obiektów sportowych dla wszystkich mieszkańców w godzinach pozalekcyjnych i w weekendy. W związku z olbrzymim zainteresowaniem termin składania aplikacji został przedłużony na prośbę samorządów do piątku, 19 kwietnia.

Na samej górze grafiki znajduje się biały napis na czerwonym tle "Programy Ministerstwa Sportu i Turystyki", a poniżej napis "Rusza Program Aktywna Szkoła". Na samym dole znajduje się logotyp Ministerstwa sportu i Turystyki oraz hasło tworzymy polski sport. Po prawej stornie znajduje się zdjęcie cieszących się dzieci w strojach sportowych.

Głównym celem programu „Aktywna Szkoła” jest przeciwdziałanie negatywnemu trendowi w zakresie aktywności fizycznej Polaków, szczególnie dzieci i młodzieży. Impulsem do zmian będzie udostępnienie szkolnej infrastruktury sportowej – boisk, hal i sal – wraz z zapewnieniem profesjonalnej opieki trenerów dla lokalnych społeczności.

Nabór wniosków o przystąpienie do programu „Aktywna Szkoła” ruszył 2 kwietnia i od razu przyciągnął uwagę placówek edukacyjnych z całego kraju. Po tygodniu aplikacje do projektu przesłały szkoły z co trzeciej gminy i z ponad 20 proc. polskich powiatów.

W związku z tak dużym zainteresowaniem i w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez szkoły i samorządy Ministerstwo Sportu i Turystyki zadecydowało o przedłużeniu terminu składania wniosków do piątku, 19 kwietnia.

Przypomnijmy: w ramach projektu „Aktywna Szkoła” na terenie szkół i Orlików w dni powszednie i weekendy odbywać się będą zajęcia sportowe dostępne dla wszystkich mieszkańców – nie tylko uczniów. Wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia bierze na siebie w całości Ministerstwo Sportu i Turystyki. Każda zgłaszająca się do programu szkoła może uzyskać wsparcie dla trenerów i animatorów na nawet 1500 godzin rocznie o wartości 90 tys. złotych. Dodatkowo placówka uczestnicząca w przedsięwzięciu może otrzymać dofinansowanie sprzętu sportowego aż do 25 tys. złotych. Do końca roku 2024 MSiT przeznaczy na cele programów „Aktywna Szkoła” i „Aktywna Szkoła – zakup sprzętu sportowego” aż 335 mln złotych.

Wszystkie informacje dotyczące programu „Aktywna Szkoła” można znaleźć na stronie https://www.aktywnaszkola.pl/ lub otrzymać, dzwoniąc pod numerem telefonu +48 537 255 791 w godz. 8.00-15.00.

{"register":{"columns":[]}}