W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich

23.05.2020

W Wiśniowej Górze powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie z pneumatycznym zadaszeniem

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich - trening.

23 maja 2020 roku Premier RP Mateusz Morawiecki  oraz Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk uczestniczyli w treningu młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Andrespolia w Wiśniowej Górze.

W ramach tegorocznej pilotażowej edycji Programu budowy boisk piłkarskich gmina Andrespol otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 2,8 miliona złotych. Dzięki temu na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Reakreacyjnego w Wiśniowej Górze powstanie pełnowymiarowe boisko do całorocznego treningu.

Premier RP Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd inwestuje w obiekty, które będą służyły młodym zawodnikom cały rok, dlatego też realizowana jest pilotażowa edycja Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Podkreślił, że w 2020 roku wszystkie wnioski, które spełniały wymogi formalne i programowe zostały zaopiniowane pozytywnie.

-  Nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez ogólnodostępnej, nowoczesnej  i bezpiecznej infrastruktury sportowej. Na realizację Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich, tylko w tym roku przeznaczyliśmy ponad 19 milionów złotych. Mam nadzieję, że przyczyni się to do rozwoju sportowych talentów – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich

Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.  W ramach pilotażowej edycji 2020 powstanie 12 obiektów w dwóch wariatach realizacyjnych:

1. zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 x 45 m;

2. budowa nowego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem (105 x 68 m).

Jego celem jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. Jego realizacja przyczyni się do zwiększenia dostępności do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym.

Lista obiektów, które otrzymały dofinansowane w ramach tegorocznej edycji programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich: https://www.gov.pl/web/sport/2020-rok

 

Fot. Adam Guz/ KPRM

Zdjęcia (7)