W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Program "Sportowa Polska" edycja 2020 – pierwsze rozstrzygnięcia!

08.07.2020

Logo Programu Sportowa Polska

Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w ramach tegorocznej edycji "Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska". 

- Wspieramy rozwój infrastruktury sportowej w całej Polsce. Na tym etapie dofinansowanych zostanie 35 inwestycji na łączna kwotę  70 175 300 złotych. Cieszę się, że kolejne inwestycje pojawią się na sportowej mapie Polski – powiedziała Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

13 pozytywnie zaopiniowanych w ramach Programu "Sportowa Polska" wniosków dotyczy budowy pierwszych pełnowymiarowych sal gimnastycznych w gminach, które dotychczas ich nie posiadały. Inwestycje te są dla Ministerstwa Sportu priorytetowe, ponieważ pozwalają wypełnić białe plamy na mapie Polski w zakresie infrastruktury sportowej i umożliwiają dzieciom oraz mieszkańcom dostęp do przyszkolnej infrastruktury sportowej.

Ministerstwo - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom samorządów – dofinansuje remonty i modernizacje kompleksów boisk "Orlik 2012", a także inwestycje realizowane w województwie dolnośląskim w ramach Programu "Dolnośląski Delfinek", który ma na celu budowę przyszkolnych pływalni dla dzieci i młodzieży.

Środki planowane do przyznania w ramach umów podpisanych w edycji 2020 to ponad 200 milionów złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące rozstrzygnięć można znaleźć w Protokole z oceny formalno-merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

"Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska"

Celem programu jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całej Polski. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Rodzaje zadań inwestycyjnych zostały podzielone na trzy grupy:

* obiekty szkolne,
* modernizacja obiektów służących klubom sportowym,
* pozostałe ogólnodostępne obiekty.