W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Minister Sportu z przedstawicielami Europejskich Komitetów Olimpijskich

27.07.2020

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk i Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

27 lipca 2020 r. Danuta Dmowska-Andrzejuk spotkała się z delegacją Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich. Celem wizyty delegacji w Polsce jest omówienie przygotowań do organizacji III Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce w 2023 roku.

Podczas spotkania Minister Sportu podkreśliła, że Polska jako gospodarz imprez sportowych najwyższej rangi wielokrotnie miała okazję udowodnić, iż jest krajem otwartym i gościnnym. Dodała także, że w organizację III Igrzysk Europejskich zaangażowany jest sztab profesjonalistów na czele z przedstawicielami rządu, samorządu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, co jest gwarantem przygotowania tego wydarzenia na najwyższym poziomie.

Uczestniczący w wydarzeniu Niels Nygaard, p.o. Prezydenta Europejskich Komitetów Olimpijskich zaznaczył, że współpraca ze stroną polską w zakresie przygotowań do Igrzysk przebiega wzorowo i jest spokojny o kwestie organizacyjne. Podkreślił także, że Igrzyska Europejskie to bardzo ważne wydarzenie dla europejskich sportowców, podczas którego będą mogli zdobywać kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Paryżu w 2024 r.  

Minister Sportu wyraziła zadowolenie z faktu, że w Polsce - mimo trwającej pandemii - udaje się przeprowadzić wiele imprez sportowych z zachowaniem reżimu sanitarnego. W najbliższym czasie będą to Tour de Pologne i Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym. Wyraziła także nadzieję, że do 2023 roku świat upora się z pandemią, a Igrzyska w Krakowie odbędą się z licznym udziałem sportowców oraz kibiców z całej Europy.

III Igrzyska Europejskie zostały zaplanowane na 21 czerwca – 2 lipca 2023 r., a zawody sportowe w 15 sportach odbywać się będą w Krakowie i Zakopanem. W wydarzeniu weźmie udział około 50 reprezentacji narodowych, łącznie od 4 do 6 tysięcy sportowców.

Zdjęcia (6)