Suzuki Superpuchar na otwarcie sezonu koszykarskiego w Polsce

27.08.2020

Pani Minister Sportu Danuta Dmowska Andrzejuk stoi na parkiecie boiska wraz z zawodnikami. Zawodnik z nr 55 trzyma w ręku puchar.

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek 75:66 i zdobył Suzuki Superpuchar Polski - trofeum imienia Adama Wójcika. Koszykarzom obu zespołów z trybun Areny Kalisz kibicowała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Pierwsze spotkanie nowego koszykarskiego sezonu od samego początku było bardzo wyrównane. Po 10 minutach Anwil prowadził 18:11, jednak w drugiej kwarcie koszykarze Stelmetu zabrali się za odrabianie strat, co było możliwe dzięki sporej aktywności Cecila Williamsa. Mistrzowie Polski zanotowali serię 10:0 i powoli zaczęli panować nad sytuacją, choć pierwszą połowę wygrali jeszcze włocławianie (31:30).

Po przerwie oba zespoły znowu pokazywały zaciętą walkę. Po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 48:74 dla ekipy z Zielonej Góry. Gracze Stelmetu utrzymali przewagę do końca meczu, triumfując ostatecznie 75:66 i sięgając po upragnione trofeum.

Pamiątkowy puchar dla zwycięzców Suzuki Superpucharu Polski wręczyli: Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Dyrektor Działu Marketingu Suzuki Motor Poland Mikołaj Matsumoto oraz Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki i Polskiego Związku Koszykówki.

Mecz o Superpuchar Polski oficjalnie otworzył nowy sezon koszykarski 2020/21 w Polsce. Minione rozgrywki Energa Basket Ligi zostały zakończone w marcu z uwagi na pandemię COVID-19.