W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sytuacja w Polskim Związku Curlingu

11.02.2020

W związku z pytaniami dot. sytuacji w Polskim Związku Curlingu informujemy, że Minister Sportu 11 października 2019 r. na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1468, 1495 i 2251) złożył w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wniosek o rozwiązanie Polskiego Związku Curlingu.

Curling

Wniosek został złożony ze względu na uporczywe naruszanie prawa oraz statutu Związku i brak warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem i statutem. 3 lutego br. do Ministerstwa Sportu wpłynęło pismo z sądu zawierające stanowisko PZC do którego resort się ustosunkuje, uzupełniając swoje stanowisko w odniesieniu do okoliczności zaistniałych już po dniu złożenia wniosku o rozwiązanie PZC. Jednocześnie informujemy, że Sąd do chwili obecnej nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy.