W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Team100 – wspieramy zwycięzców!

06.04.2020

Polska Fundacja Narodowa w porozumieniu z Ministerstwem Sportu podjęła decyzję o utrzymaniu wsparcia beneficjentów programu Team100 niezależnie od zmiany terminu Igrzysk Olimpijskich oraz wydłużeniu okresu rozliczeniowego.

Justyna Iskrzycka
fot. Polska Fundacja Narodowa

Team100 to program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu realizowany we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Jego celem jest wsparcie młodych perspektywicznych sportowców, członków kadry narodowej w indywidualnych dyscyplinach olimpijskich i paraolimpijskich, którym oprócz szkolenia związkowego jest zapewniana dodatkowa ścieżka finansowania. Program skierowany jest do zawodników w wieku 18-23 lata. Kryterium wiekowe nie dotyczy sportowców z niepełnosprawnościami. Wsparcie w ramach team100 pozwala członkom programu łączyć karierę sportową oraz godne reprezentowanie Rzeczpospolitej Polskiej na świecie z nauką i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

Inwestycja w utalentowanych i perspektywicznych zawodników jest ważnym elementem strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Obecnie do team100 należy 250 sportowców, w tym 37 zawodników z niepełnosprawnościami – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Polska Fundacja Narodowa z wielką dumą finansuje młodych sportowców, którzy są wspaniałymi ambasadorami Polski i polskości jako określonej aksjologii obejmującej także etykę rywalizacji sportowej. Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej nie miał wątpliwości, że należy zagwarantować naszym beneficjentom bezpieczeństwo finansowe w obszarze udzielanego wsparcia – powiedział prezes PFN dr Marcin Zarzecki.

Wszyscy mamy świadomość, że globalny stan pandemii zmienił plany i projekty sportowe. Stąd solidaryzując się z trudnym położeniem, w jakim znaleźli się nasi beneficjenci, Polska Fundacja Narodowa wspólnie z Ministrem Sportu Panią Danutą Dmowską-Andrzejuk, podjęliśmy decyzję o utrzymaniu stypendiów niezależnie od okresu absencji sportowej i wydłużeniu okresu rozliczeniowego naszych stypendiów – powiedział dr Marcin Zarzecki.

Owa formuła udzielenia zabezpieczenia finansowego w naszej opinii pozwoli przetrwać najbardziej skomplikowany okres „zawieszenia” aktywności sportowców, a także będzie przyczynkiem do dalszej ich mobilizacji. Nie uznajemy za zasadną sytuację, w której opuścilibyśmy naszych sportowców, naszych stypendystów kiedy najbardziej potrzebują naszego wsparcia - powiedział Michał Góras, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Polska Fundacja Narodowa jest podmiotem trzeciego sektora, organizacją prospołeczną, a zatem myślimy i działamy w kategoriach prospołecznych, personalistycznych i bazujących na solidaryzmie – dodał prezes PFN dr Marcin Zarzecki.

fot. Polska Fundacja Narodowa

{"register":{"columns":[]}}