Udane zakończenie MŚ w Lipsku - Ewa Nelip wicemistrzynią świata szpadzistek! Brąz dla kobiecej drużyny

28.07.2017

W piątek 28 lipca 2017 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie ministra Witolda Bańki z medalistkami mistrzostw świata w szermierce

W piątek 28 lipca 2017 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie ministra Witolda Bańki z medalistkami mistrzostw świata w szermierce: Ewą Nelip, Magdaleną Piekarską, Renatą Knapik-Miazgą, Barbarą Rutz oraz trenerem Bartłomiejem Językiem i prezesem Polskiego Związku Szermierczego p. Adamem Konopką. W spotkaniu uczestniczył także Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl i zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w MSiT – p. Anna Kuder.

- Na medal MŚ w szermierce czekaliśmy 7 lat, wierzę że sukcesy w Lipsku to zapowiedź kolejnych triumfów – powiedział minister Witold Bańka gratulując zawodniczkom.

Medal Ewy Nelip jest ukoronowaniem jej udanego sezonu. 28-latka stawała na podium Grand Prix w Dausze i Pucharu Świata w Rio de Janeiro, a w niedawnych Mistrzostwach Europy zajęła wysokie 5. miejsce. W Lipsku przegrywając z Rosjanką Tatianą Gudkową 9:11 wywalczyła srebrny medal.

- Te medale to m.in. efekt zdrowej rywalizacji między nami – powiedziała Ewa Nelip, podkreślając jak ważna jest silna drużyna.

Biało-czerwona kobieca drużyna szpadzistek w decydującym meczu pokonała ekipę Korei Południowej 33:28 i tym samym stanęła na najniższym stopniu podium podczas tegorocznych mistrzostw. Złoto wywalczyła drużyna z Estonii, a srebro reprezentantki Chin.

Przypomnijmy, że ostatni indywidualny medal MŚ zdobyła szablistka Bogna Jóźwiak w 2007 roku w Petersburgu, natomiast ostatni drużynowy medal MŚ wywalczyły florecistki w Paryżu w 2010 roku.