W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udział reprezentacji Polski w II Światowych Igrzyskach Osób z Zespołem Downa Trisome Games 2020 - wyjaśnienie

10.02.2020

W związku z pojawieniem się informacji o braku udzielenia wsparcia przez Ministerstwo Sportu dla zawodników biorących udział w II Światowych Igrzyskach Osób z Zespołem Downa Trisome Games 2020 informujemy, że w wyniku rozstrzygnięcia naboru wniosków do Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2020 r. zgodnie z opinią Komisji Oceniającej i decyzją Ministra Sportu z 6 lutego 2020 r. odrzucono z przyczyn formalnych wniosek Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie SONI. W ramach tegorocznego konkursu wsparcie otrzymały wszystkie złożone poprawnie pod względem formalnym wnioski.

Logo poziome w kolorze

Ponadto podczas spotkania, które odbyło się 21 marca 2019 r. z Panem Geoffem Smedley’em, Prezydentem Sports Union for athletes with Down Syndrom oraz Panią Pauliną Gadomską-Dzięcioł, Prezesem Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie SONI, przedstawiciele ministerstwa z Departamentu Sportu dla Wszystkich deklarowali pomoc merytoryczną w przygotowywaniu dokumentacji  do tegorocznej edycji konkursu.

Fundacja nie skorzystała jednak z deklarowanej pomocy.

7 lutego Ministerstwo Sportu  ogłosiło dodatkowy nabór wniosków w ramach Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych. Kwota środków do rozdysponowania wynosi 2 010 000 zł. Wnioski można składać do 17 lutego 2020 roku.