W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Upowszechnianie sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży – znamy wyniki otwartego konkursu

24.12.2019

Zadanie dofinansowane jest w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

Zajęcia Zimowe 2020

23 grudnia 2019 r., został rozstrzygnięty nabór na realizację jednego z trzech zadań przewidzianych w ramach otwartego konkursu na dofinansowanie w 2020 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów ze środków FZSdU.

Poniżej przedstawiamy wyniki dotyczące Zadania nr 1 – Zajęcia sportowe dla uczniów, ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych:

  • Liczba dofinansowanych podmiotów: 162 (w tym 22 jednostki samorządu terytorialnego i 140 organizacji pozarządowych).
  • Liczba złożonych wniosków: 277.
  • Kwota dofinansowania: ponad 4,6 mln zł.

Zajęcia prowadzone w sportach zimowych mają na celu aktywizację fizyczną dzieci i młodzieży szkolnej, profilaktykę wad postawy, nadwagi i otyłości. Skierowane są do uczniów wszystkich typów szkół. Realizowane są w sportach takich jak narciarstwo biegowe, zjazdowe, saneczkarstwo, łyżwiarstwo oraz w innych formach odpowiadających możliwościom uczestników i dostępnej infrastruktury sportowej. Organizatorzy dofinansowanych przedsięwzięć zobowiązani są do zapewnienia alternatywnego lub uzupełniającego programu zajęć sportowych, które można zrealizować w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych niezbędnych do uprawiania sportów zimowych.

Materiały

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu