Aktualności
-
28.11.2024Cztery łodzie wioślarskie ze sprzętem dla czwórek podwójnych przekazał Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras warszawskim klubom sportowym podczas konferencji, która odbyła się w czwartek, 28 listopada w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. W spotkaniu obok ministra uczestniczyli także m.in. medaliści młodzieżowych mistrzostw świata Wiktoria Kalinowska, Piotr Promiński i Konrad Domański, Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Adam Korol oraz mistrz olimpijski z Pekinu w czwórce podwójnej Michał Jeliński.
-
26.11.2024Dwa złote medale zdobyli Polacy podczas zakończonych niedawno 16. World Bridge Games w brydżu sportowym, które odbyły się w Argentynie. Reprezentacje open i mikstowa polskich brydżystów oraz prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego gościli 21 listopada w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie spotkali się z Podsekretarzem Stanu Ireneuszem Nalazkiem. W wydarzeniu wzięły udział również Angelika Głowienka, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego i Aneta Rosa-Szymańska, starszy specjalista Wydziału Sportu Wyczynowego.
-
25.11.2024W poniedziałek w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale rozpoczęła się konferencja trenerów szkolenia olimpijskiego i paralimpijskiego Los Angeles 2028. – Mam nadzieję, że to jest rok, który odhaczycie jako pozytywny, pozwalający wejść w kolejny sezon pełni nadziei, wiary i siły do pracy. Bardzo na Państwa liczymy – powiedział, otwierając konferencję, Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras. Minister podziękował za mijający rok wszystkim trenerkom i trenerom kadr narodowych, a także trenerkom i trenerom klubowym.
-
21.11.2024Sejm w czwartek wieczorem przyjął nowelizację ustawy o sporcie wraz z poprawkami. Nowe rozwiązania wzmocnią pozycję kobiet i zagwarantują transparentność w ramach związków sportowych. - Dzięki tej ustawie sportowcy pierwszy raz będą mieli wpływ na to, kto rządzi polskimi związkami sportowymi - powiedział Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras. Celem nowelizacji jest też przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji w sporcie.
-
20.11.2024 WarszawaPierwsza edycja turnieju piłkarskiego "Z Orlika na Stadion" dobiegła końca. We wtorkowym wielkim finale na PGE Narodowym zagrało 48 drużyn dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych do lat 13, 14 i 15. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Premier Donald Tusk, Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras oraz ambasadorowie turnieju Jakub Moder i Kacper Urbański. Mecze prowadził ceniony polski sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak.
-
20.11.2024Minister Sportu i Turystyki ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego.
-
19.11.2024 WarszawaMinister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras w poniedziałek spotkał się z reprezentacją Polski kobiet w ampfutbolu. Biało-Czerwone zdobyły brązowy medal mistrzostw świata, które odbywały się w Kolumbii.
-
18.11.2024Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras wszczął postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia prawidłowości działalności władz Polskiego Związku Kolarskiego.
-
18.11.2024Zimowa edycja akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda” ma na celu kreowanie odpowiednich postaw związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą w zimie. W założeniach efektem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków podczas wypoczynku poprzez wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Akcja jest ona skierowana do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji, ratowników oraz rodziców.
-
17.11.2024W niedzielę rozpoczęły się finały ogólnopolskie turnieju „Z Orlika na Stadion”. Do rywalizacji w fazie grupowej przystąpi 96 drużyn dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych do lat 13, 14 i 15. O przepustkę do gry w wielkim finale na PGE Narodowym będzie walczyło blisko 1000 młodych piłkarek i piłkarzy. Wielki finał na warszawskim stadionie już w najbliższy wtorek, 19 listopada.