Wizyta Kamila Majchrzaka w Ministerstwie Sportu i Turystyki
22.06.2026
Kamil Majchrzak, tegoroczny triumfator turnieju ATP 250 w holenderskim 's-Hertogenbosch spotkał się w poniedziałek, 22 czerwca br. z ministrem sportu i turystyki Jakubem Rutnickim. Majchrzak jest trzecim polskim tenisistą w historii, który wygrał singlowy głównego cyklu ATP. Minister przyznał reprezentantowi Polski stypendium sportowe.
Kamil Majchrzak jest obecnie najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą – w rankingu ATP zajmuje 46. miejsce. W połowie czerwca Polak odniósł największy sukces w swojej karierze, wygrywając turniej na kortach trawiastych ATP 250 w 's-Hertogenbosch. W drodze po tytuł nasz reprezentant pokonał trzech tenisistów z czołowej dziesiątki rankingu ATP – Felixa Augera-Aliassime’a (nr 4), Daniiła Miedwiediewa (nr 9) i Alexa de Minaura (nr 6).
Dzięki temu osiągnięciu Kamil Majchrzak stał się trzecim Polakiem w historii, który wygrał turniej singlowy głównego cyklu ATP. Przed nim dokonali tego Wojciech Fibak, który zwyciężył w 15 turniejach i Hubert Hurkacz, który ma na koncie osiem takich wygranych.
Kolejnym turniejem w kalendarzu reprezentanta Polski będzie wielkoszlemowy Wimbledon, który rozpocznie się już 29 czerwca i potrwa do 12 lipca. Najlepszym wynikiem Kamila Majchrzaka na londyńskich kortach jest czwarta runda (1/8 finału), do której dotarł w zeszłym roku.
Na co dzień Kamil Majchrzak jest zawodnikiem Warszawskiego Klubu Tenisowego Mera, który należy do 10 najlepszych ośrodków tenisowych w Polsce w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.
Ministerstwo Sportu i Turystyki jest największym sponsorem polskiego sportu. W latach 2025-2026 resort przeznaczył na rozwój polskiego tenisa dofinansowanie w wysokości 38 mln zł.
W piątek, 19 czerwca ogłoszone zostały pierwsze wyniki Programu modernizacji kompleksów tenisowych, którego celem jest rewitalizacja istniejących ośrodków tenisowych, które odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu tej dyscypliny sportu w Polsce, w szczególności poprzez szkolenie członków polskiej kadry narodowej. Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała otrzymał 3 mln zł dofinansowania, a Klub Sportowy Górnik Bytom – 1,18 mln zł. W najbliższych tygodniach będziemy ogłaszać wyniki dotyczące kolejnych wnioskodawców.