W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Współpraca Ministerstwa Sportu i Turystyki z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym

03.12.2022

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki a Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym na rzecz popularyzacji sieci szlaków turystycznych w Polsce było jednym z głównych punktów XX Walnego Zjazdu PTTK, który odbył się 3 grudnia w Warszawie. List podpisali Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w MSiT i Jerzy Kapłon, Prezes PTTK.

Zdjęcie przedstawia moment podpisania listu intencyjnego o współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Na zdjęciu znajduje się czterech elegancko ubranych mężczyzn. Trzech z nich siedzi za stołem prezydialnym, jeden stoi tuż obok niego jako moderator uroczystości. W tle biała ścianka wizerunkowa PTTK z opisami i logotypami organizacji.

XX Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i podpisanie wyżej wspomnianego porozumienia były okazją do umocnienia wciąż trwającej współpracy pomiędzy naszymi instytucjami, co w trakcie wydarzenia podkreślał Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki:

Zjazd, w którym mam przyjemność uczestniczyć jest dogodnym momentem na podkreślenie współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki i PTTK oraz podziękowanie za owocne realizacje wielu projektów związanych chociażby z utrzymaniem sieci szlaków turystycznych w Polsce oraz wspieraniem konkursów takich, jak: Nagroda Przyjaznego Brzegu oraz Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom. To między innymi dzięki takim projektom wspólnie wskazujemy kierunki rozwoju rodzimego sektora turystycznego

– stwierdził wiceminister i jak zapewnił:

Z uznaniem obserwuję, jak dużą wagę PTTK przywiązuje do pracy z młodzieżą, a poprzez imprezy, które są im dedykowane, takie jak wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy czy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę", co roku tysiące młodych ludzi zaznajamia się z turystyką.

W trakcie zjazdu Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki wręczył odznaczenia państwowe i resortowe zasłużonym działaczom Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego:

  • postanowieniem Prezydenta RP z 28 września br. na wniosek Ministra Sportu i Turystyki za zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Tatiana Żaneta Kosylak, Andrzej Kowol, Izabela Małgorzata Rucińska i Magdalena Szołowska;
  • na wniosek Ministra Sportu i Turystyki odznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki” wyróżnieni zostali: Ewa Hankiewicz, Tadeusz Kochański, Dariusz Kużelewski, Józef Kwoczala, Wojciech Napiórkowski, Marian Nawrot, Mateusz Przyjazny, Andrzej Rutka i Andrzej Wasilewski;
  • w imieniu wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury wyróżnieni zostali: Dariusz Kużelewski, Maria Pilich, Przemysław Pilich i Krzysztof Tęcza.

Wyróżnienia otrzymał także Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze doceniło naszego wiceministra za pomoc w promocji gór i góralszczyzny, wręczając dyplom Dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK oraz za pomoc i współpracę medalem PTTK przyznanym przez Zarząd Główny tej organizacji.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest najstarszym w Polsce stowarzyszeniem skupiającym turystów i krajoznawców (powstało w 1950 r. z utworzonego w 1873 r. Towarzystwa Tatrzańskiego – od 1920 roku Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, oraz utworzonego w 1906 r. Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego). PTTK rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach. Najbardziej popularne dyscypliny turystyki kwalifikowanej to turystyka: górska, piesza, kajakowa, żeglarska, kolarska, motorowa i narciarska.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}