W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zwiększenie budżetu Programu Szkolny Klub Sportowy w 2023 roku

15.09.2023

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk zwiększył do poziomu 72,5 mln zł kwotę przeznaczoną na realizację w 2023 roku Programu Szkolny Klub Sportowy.

Uśmiechnięta dziewczynka i uśmiechnięty chłopiec z medalami na szyjach. Obok napis zwiększamy budżet Programu Szkolny Klub Sportowy, kwota na realizację 72,5 mln zł

Pierwotnie na realizację programu w 2023 roku przeznaczyliśmy 70 mln zł, o 10 mln więcej niż rok wcześniej.

Program Szkolny Klub Sportowy jest jednym z flagowych projektów Ministerstwa Sportu i Turystyki, angażującym rocznie średnio 300 tysięcy dzieci i młodzieży. Docieramy z nim do blisko 90 gmin w kraju. Wraz z Programem SKS realizujemy szereg ciekawych akcji sportowych i edukacyjnych. Jedną z nich jest kampania Bądź aktywny, bądź bezpieczny, która uczy najmłodszych, jak ważne jest bezpieczne uprawianie sportu i podejmowanie aktywności fizycznej

– mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Program Szkolny Klub Sportowy

Program Szkolny Klub Sportowy to opracowane przez Ministerstwo i realizowane od 2017 r. systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego założenia poprzez swoją prostotę i uniwersalność dają możliwość korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego. Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej, choć obecnie - z uwagi na deficyty społeczne - kładziemy nacisk na dzieci mniej sprawne.

Podstawowym celem Programu SKS jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności. Odbywają się one dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć. Program rozwija się i angażuje coraz więcej dzieci, rodziców i nauczycieli – powiększa się SKS-owa społeczność. Sport ma szczególne zadanie w procesie normalizacji codziennej aktywności w okresie po pandemii – jest ważną inwestycją w zdrowie społeczeństwa.

Program SKS jest obecny we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio ponad 300 tys. dzieci i młodzieży.

Biuletyn Informacji Publicznej: https://www.gov.pl/web/sport/zwiekszenie-budzetu-programu-szkolny-klub-sportowy

{"register":{"columns":[]}}