W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Leczenie Cukrzycowego Obrzęku Plamki

09.04.2024

leczenie cukrzycowe 24

Zachęcamy do zgłaszania się do programu lekowego leczenia Cukrzycowego Obrzęku Plamki (DME) (ICD-10 H 36.0)

👀👁️

🧿Siatkówka to bardzo ważna część oka, dzięki której widzimy – odpowiada m.in. za wyraźne widzenie i właściwe postrzeganie barw. Zdarza się, że jej prawidłowe funkcjonowanie zostaje zaburzone, a powodem tego mogą być choroby siatkówki, wśród których najczęściej występuje zwyrodnienie plamki żółtej AMD oraz cukrzycowy obrzęk plamki żółtej DME.

🧿Pacjenci, którzy chorują na AMD lub DME mogą skorzystać z bezpłatnego leczenia w ramach Programu Lekowego NFZ. Program obejmuje specjalistyczną diagnostykę i leczenie wysiękowej postaci AMD oraz cukrzycowego obrzęku plamki żółtej DME za pomocą iniekcji doszklistkowych leku antyangiogennego ( przeciwciało anty-VEGF.)

🧿Co potrzebne :

• Skierowanie do oddziału okulistycznego

• należy zgłosić się do poradni przy oddziale okulistycznym gab. 161, I piętro, wejście A w celu ustalenia terminu kwalifikacji do programu, tutaj wykonane będą badania

• tutaj kwalifikacja i wyznaczenie terminu zabiegu- mamy szybkie terminy👁️

• pózniej pacjent jest objęty konsultacją pozabiegową.

🧿Kwalifikacja do programu lekowego przeprowadzana jest przez lekarza prowadzącego w przypadku, gdy pacjent uprzednio nie był leczony z powodu cukrzycowego obrzęku plamki.

Leczenie pierwszorazowych pacjentów lub pacjentów leczonych wcześniej nieskutecznie rozpoczyna się od 5 dawek bewacyzumabu.

🧿Pacjenci leczeni uprzednio komercyjnie lub w ramach JGP B84, lub pacjenci leczeni w programie lekowym wymagający zmiany leku mogą być włączeni do programu, lub może być dokonana zmiana leku przez Zespół Koordynacyjny do Spraw Leczenia Chorób Siatkówki (powoływany przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia) na wniosek lekarza prowadzącego, po wprowadzeniu niezbędnych danych w SMPT i udokumentowaniu otrzymania co najmniej 5 iniekcji anty-VEGF w poprzednim etapie leczenia.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 91 43 29 536.

📬

https://www.gov.pl/.../3d42f8dc-87a3-4b8b-9a23-8b0e8300a91c

{"register":{"columns":[]}}