W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja w jaki sposób należy zgłaszać chęć powrotu do Polski z Wielkiej Brytanii lotem czarterowym

19.05.2020

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem bezpośrednim powrotem z Wielkiej Brytanii do Polski, informujemy, że Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie uruchomił adres e-mail specjalnie dedykowany zapisom na ewentualne kolejne rejsy czarterowe LOT-u z Londynu do Warszawy.

Informacje dotyczące koronawirusa

Zapisy będą przyjmowane i przekazywane do LOT-u według kolejności zgłoszeń.

Najbliższy lot czarterowy z Londynu do Warszawy jest zaplanowany na 27 maja.

Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie nie organizuje rejsów powrotnych do Polski. Państwa zgłoszenie zostanie przekazane LOT-owi, który – w przypadku organizacji kolejnych połączeń czarterowych – będzie się z Państwem kontaktował, przedstawiał warunki przelotu i potwierdzał dokonanie rezerwacji na konkretny rejs.

Wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać z takiego połączenia w przypadku jego organizacji, proszone są o przesłanie na adres londyn.powroty@msz.gov.pl następujących informacji:

- Nazwisko
- Imię
- Numer telefonu
- Adres e-mail
- Obywatelstwo

oraz – w przypadku osób starszych, małoletnich i niemowląt – prosimy wskazać dodatkowo datę urodzenia.

Informujemy, że zgodnie z informacją przekazaną nam przez LOT ww. specjalne czartery do Polski są płatne (ok. 1200 PLN). Informacji na temat warunków przelotu, w tym dokładnej ceny i możliwości zmiany już posiadanej rezerwacji udziela tylko i wyłącznie przewoźnik, tj. PLL LOT. 

Podkreślamy, że specjalne rejsy czarterowe nie są połączeniami regularnymi. Są to przeloty tylko w jedną stronę i są one dedykowane wyłącznie osobom na stałe powracającym do Polski.