W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dotyczący podróży z Wielkiej Brytanii do Polski

23.06.2021

W związku z wejściem w życie w dniu 23 czerwca Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zmianie ulagają zasady przyjazdu podróżnych z Wielkiej Brytanii do Polski.

komunikat

Osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej, które rozpoczęły podróż z terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej są zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Okres realizacji obowiązku odbycia kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej w okresie nie wcześniejszym niż 7 dni, licząc od momentu jej przekroczenia. Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2 do systemu teleinformatycznego.

Kwarantanny nie są zobowiązane odbywać osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

Podstawa prawna:

Dziennik Ustaw 2021 r., poz. 1116

 

{"register":{"columns":[]}}