Oferta pracy w Konsulacie Generalnym RP w Manchesterze

14.03.2023

Konsulat Generalny RP w Manchesterze poszukuje kandydatów na stanowisko Consular Assistant / Asystent Konsularny.

Konsulat_Generalny_RP_w_Manchesterze

Wymiar etatu:                                  pół etatu

Liczba stanowisk:                            jedno stanowisko

Wymiar czasu pracy:                      20 godzin tygodniowo

Adres i miejsce wykonywania obowiązków służbowych:    Wydział Ruchu Osobowego, Konsulat Generalny RP w Manchesterze, Manchester One Building, 51 Portland Street, M1 3LD Manchester

Główny zakres obowiązków na stanowisku:

  1. Bezpośrednia obsługa wnioskodawców oraz przyjmowanie opłat konsularnych w sprawach paszportowych i obywatelskich na okienku konsularnym Wydziału Ruchu Osobowego;
  2. Przygotowywanie korespondencji urzędowej z instytucjami polskimi, brytyjskimi oraz z klientami
    w sprawach paszportowych i obywatelskich;
  3. Telefoniczna obsługa urzędów polskich, brytyjskich oraz klientów w ww. sprawach;
  4. Obsługa skrzynki poczty elektronicznej Wydziału Ruchu Osobowego;
  5. Obsługa systemów konsularnych i baz danych;
  6. Wykonywanie innych czynności związanych z funkcjonowaniem Konsulatu.

Wymagania niezbędne:

  1. Obywatelstwo polskie;
  2. Wykształcenie wyższe;
  3. Znajomość języka polskiego na poziomie C1 (biegłość językowa)  i angielskiego przynajmniej na poziomie B2;
  4. Poświadczenie bezpieczeństwa upoważaniającego do dostępu do informacji oznaczonych klauzulą „poufne” lub w przypadku jego braku zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu;
  5. Znajomość pakietu MS Office;
  6. Dobra organizacja czasu pracy;
  7. Umiejętność szybkiego uczenia się;
  8. Umiejętność prowadzenia korespondencji biurowej/urzędowej w języku polskim i angielskim;
  9. Systematyczność, dokładność oraz umiejętność pracy w zespole;
  10. Dojrzałość oraz wysoka kultura osobista.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  1. CV i list motywacyjny sporządzone w języku polskim;
  2. Kwestionariusz aplikacyjny wg. załączonego wzoru sporządzony w języku polskim;
  3. Oświadczenie kandydata o:
  1. Wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
  2. Niekaralności;
  3. Wyrażeniu zgody na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu (jeśli dotyczy);
  1. Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  2. Kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie obywatelstwa polskiego;
  3. Kopia dokumentów potwierdzających posiadanie stosownego doświadczenia (jeśli dotyczy);
  4. Kopia dokumentów potwierdzających znajomość języków obcych (jeśli dotyczy).

Termin składania aplikacji:

Dokumenty można nadsyłać pocztą, przesyłać drogą mailową na adres e-mail manchester@msz.gov.pl lub składać osobiście w godzinach otwarcia urzędu, nie później niż do godziny 17:00 w dniu 27 marca 2023 r.

Decyduje data wpływu dokumentów do Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Oferty otrzymane po ww. terminie nie będą brane pod uwagę.

Adres urzędu:

Consulate General of the Republic of Poland

Manchester One Building

51 Portland Street

M1 3LD Manchester

Dopisek na kopercie:

Aplikacja na stanowisko „Consular Assistant”

Dodatkowe informacje:

  • dokumenty powinny być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem kandydata;
  • w aplikacji należy wskazać aktualny numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej;
  • dokumenty załączone do aplikacji nie będą zwracane;
  • Konsulat zastrzega sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Ogłaszający zastrzega sobie prawo do anulowania rekrutacji bez podania przyczyny.

Oświadczenie​_dot​_przetwarzania​_danych​_osobowych​_oraz​_informacja​_
Oświadczenie​_dot​_przetwarzania​_danych​_osobowych​_oraz​_informacja​_.pdf 0.66MB
Oświadczenie​_o​_wyrażeniu​_zgody​_na​_poddanie​_się​_postępowaniu​_sprawdzającemu
Oświadczenie​_o​_wyrażeniu​_zgody​_na​_poddanie​_się​_postępowaniu​_sprawdzającemu.pdf 0.11MB
Oświadczenie​_o​_niekaralności
Oświadczenie​_o​_niekaralności.pdf 0.11MB
Kwestionariusz​_Osobowy
Kwestionariusz​_Osobowy.pdf 0.44MB
Ogłoszenie​_Consular​_Assistant​_14​_marca​_2023​_r
Ogłoszenie​_Consular​_Assistant​_14​_marca​_2023​_r.pdf 0.66MB